WOŚP zagra po raz 25. Zostań wolontariuszem!

Region

Podczas tej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane będą pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Chcesz zrobić coś dobrego? Zgłoś się, zostań wolontariuszem i pomóż osobom w potrzebie!

WOŚP wystartuje 15 stycznia. Już po północy zostaną podane wstępne wyniki największej zbiórki charytatywnej w Polsce. W ciągu wszystkich poprzednich finałów WOŚP zebrano i przekazano na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln zł.

Ten finał będzie szczególny. Dlaczego? – 25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także  tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Jak zostać wolontariuszem? Wystarczy udać się do odpowiedniego sztabu, czyli tego najbliżej miejsca zamieszkania. Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z WOŚP warto zapoznać się z regulaminem, który znajdziesz tutaj. Osoby pracujące w sztabach zajmują się rejestracją wolontariuszy, to od nich otrzymuje się identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka – wszystko to co jest potrzebne, by pomagać.

Warto pamiętać, że kwestować mogą wszyscy nawet nieletni, ale pod jednym warunkiem. Jeśli nie ukończyłeś 16-go roku życia możesz wziąć udział w WOŚP gdy będzie ci towarzyszyć osoba pełnoletnia. A zatem gdzie można znaleźć najbliższy sztab? W tym celu przygotowano specjalną mapkę, która dostępna jest tu. Sztaby znajdziemy w Grodzisku Mazowieckim, Brwinowie, Komorowie, Pruszkowie i Nadarzynie.

– W ramach zakupu ze środków zebranych podczas 24. Finału WOŚP Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dokonała zakupu m.in. 2 rezonansów magnetycznych, wysokiej klasy kardiomonitorów czy urządzeń do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, a także wyposażenia laboratoriów onkologicznych. W ramach zakupu dla geriatrii wymieniono ponad 1,5 tys. łóżek z materacami oraz szafkami nocnymi oraz aparaty EKG czy inhalatory – informuje WOŚP.

Wszelkie szczegółowe informacje znajdziemy na oficjalnej stronie WOŚP – www.wosp.org.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.