Wólka znów „królestwem” podróbek

Region

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli w Wólce Kosowskiej ponad 1,9 tys. sztuk biżuterii z podrobionymi znakami towarowymi oraz wzornictwem znanych światowych marek. Rynkowa wartość przedmiotów to ponad 3 mln zł.

Do odkrycia doszło podczas rutynowej kontroli. – Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w Komendzie Stołecznej Policji pojechali do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej, aby sprawdzić, czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. Na jednym ze stoisk policjanci znaleźli szeroki asortyment biżuterii i galanterii z zastrzeżonym wzornictwem. Wygląd kolczyków, naszyjników, zawieszek, portmonetek czy breloczków wzbudził zastrzeżenia policjantów. Towary oferowane do sprzedaży miały słabą jakość i niskie ceny. Wszystko wskazywało na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne – informuje KSP.

Policjanci znaleźli 1916 sztuk biżuterii i galanterii. Wstępnie oszacowano, że oryginalny towar, którego marka oraz wzornictwo jest zastrzeżone, wart byłby ponad 3 miliony złotych. Zabezpieczono też ponad 100 tysięcy złotych, 1500 euro i 500 dolarów na poczet przyszłych kar i roszczeń poszkodowanych firm.

48-letniej obywatelce Chin grozi odpowiedzialność za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.