Wojtek potrzebuje krwi, Krzysiek szpiku. Pomóżmy!

Pruszków

Dwaj młodzi mieszkańcy Pruszkowa i dwie dramatyczne historie. Krzysiek „Bronek” Broniewski choruje na białaczkę, aby mieć szansę pilnie potrzebuje przeszczepu szpiku. Wojtek Ignatowicz walczy o życie po wypadku komunikacyjnym, jego bliscy apelują o oddawanie dla niego krwi.

Do wypadku, w którym ucierpiał Wojtek doszło w miniony piątek. 40-latek w stanie ciężkim przebywa w szpitalu, lekarze utrzymują go śpiączce farmakologicznej. Wojtek ma poważnie obrażenia wewnętrzne, grozi mu amputacja nogi. Przede wszystkim potrzebuje krwi. Krew dla niego można oddawać w dowolnym punkcie krwiodawstwa, koniecznie zaznaczając, że przeznaczona jest dla Wojciecha Ignatowicza. Grupa krwi nie ma znaczenia. Listę punktów znajdziecie tu.

Bez pomocy ludzi dobrej woli swoją walkę o zdrowie i życie może przegrać także Krzysztof „Bronek” Broniewski, który zmaga się z białaczką. – Kochani, ja Krzysztof Broniewski, tata malutkiego Oliwiera, mam cztery miesiące na znalezienie dawcy szpiku, dzięki któremu będe żył. Wiec błagam Was, na chwilę oderwijcie się od swoich problemów i zamówcie zestaw z @Fundacja DKMS. Oddanie szpiku nic nie kosztuje, nie zabiera dużo czasu i nie boli a może uratować czyjegoś tatę, córkę, mamę. Tym razem pomocy potrzebuje ja „Bronek”, bądźcie dobrzy proszę – czytamy w apelu zamieszczonym na Facebooku Krzyśka.

Aby zamówić pakiet rejestracyjny dla dawcy z Fundacji DKMS wystarczy poświęcić dosłownie parę minut na wypełnienie formularza. – Zamówiony pakiet wyślemy do Ciebie na wskazany adres w ciągu 2 dni. W pakiecie rejestracyjnym znajdziesz formularz oraz pałeczki do pobrania wymazu. Wypełnij formularz, pobierz wymaz i odeślij pakiet na adres Fundacji. Po przebadaniu przesłanych próbek i wprowadzeniu danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym dawcą komórek macierzystych. Wyślemy Ci także potwierdzenie rejestracji i Twoją kartę dawcy – czytamy na stronie Fundacji.

Więcej informacji znajdziecie tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.