Wójt będzie składał wyjaśnienia

Nadarzyn

Janusz G., wójt gminy Nadarzyn, usłyszał zarzuty składania fałszywych oświadczeń. Nadarzyński włodarz ustosunkował się do całej sytuacji.

Przypomnijmy. Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim zajęła się sprawą wójta Nadarzyna na zlecenie Prokuratury Okręgowej. Wcześniej wątku nie podjęła Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie. Kwestia dotyczy poświadczenia nieprawdy w oświadczeniach majątkowych. Po zbadaniu sprawy G. usłyszał zarzuty składania fałszywych oświadczeń. 

Wójt Nadarzyna zajął stanowisko w tej sprawie i wydał oświadczenie. G. uważa, że stał się obiektem bezpardonowych ataków. – Treści ostatnio rozpowszechnione w Internecie są skandaliczne. Inwigiluje się całą moją rodzinę, a wykorzystywane sposoby wykraczają poza granice przyzwoitości i zdrowego rozsądku. Wszyscy znamy te metody, grzebanie w śmieciach, podsłuchy, wyciąganie rodzinnych dylematów na forum publiczne. Często robią to osoby o niezaspokojnych ambicjach. Ludzie, którzy mają wiele problemów z samym sobą, kierujący się niskimi i obrzydliwymi pobudkami – czytamy w oświadczeniu wójta Nadarzyna.

G. nie złożył wyjaśnień w prokuraturze, jednak zapewnia, że to uczyni. – Zostałem zobowiązany do złożenia wyjaśnień, co uczynię. Liczę, że moje wytłumaczenie poparte dokumentami będzie na tyle jasne i wyczerpujące, że postępowanie zostanie umorzone – informuje nadarzyński włodarz.

Wójt Nadarzyna wskazuje na powody zaistnienia całej sytuacji. – Jak co roku składam oświadczenia majątkowe. Każde z nich jest weryfikowane przede wszystkim przez Urząd Skarbowy i Wojewodę. Rzekome nieprawidłowości wynikają z błędnego interpretowania lub nieznajomości przepisów osób składających donosy do prokuratury – napisał G. w oświadczeniu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.