Wojskowe atrakcje przyciągnęły jak magnes

Region

Stanowiska historyczne, pokaz władania bronią, tor przeszkód, koncerty – atrakcji podczas Obchodów Święta Wojska Polskiego nie brakowało. Bogaty program uroczystości spotkał się ze sporym zainteresowaniem.

Mieszkańcy Pruszkowa w sposób szczególny mogli poznawać historię. Wszystko za sprawą miasteczka wojskowego, które przygotowano w niedzielę, 14 sierpnia, na terenie parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Obchody rozpoczęły się od Mszy Św. w intencji Żołnierzy Wojska Polskiego, następnie złożono kwiaty pod tablicą pamięci Harcerzy Obrońców Wojska Polskiego.

Na uczestników czekała średniowiecza kuchnia, ciekawe warsztaty oraz koncert orkiestry dętej Pruszkowianka. W miasteczku wojskowym można było obserwować rekonstrukcję nawiązującą do Bitwy pod Raszynem oraz pokazy polskiego jeździectwa. Łuk jest znany ludzkości od czasów zamierzchłych. W Pruszkowie śmiałkowie mogli podjąć próbę opanowania broni. Dzieci stawiły czoła wyzwaniom na torze przeszkód. Starostwo powiatowe zadbało o to, aby obchody stanowiły okazję do poznania historii oraz rodzinnego spędzenia czasu.

Z kolei 15 sierpnia mieszkańcy Pruszkowa stawili się w Parku Kościuszki, aby wysłuchać koncertu „Ojczyzno ma”. Artyści i orkiestra kameralna Intermezzo śpiewali w hołdzie żołnierzom Wojska Polskiego.

Również Brwinów przygotował uroczystości związane z obchodami 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Mieszkańcy uczestniczyli we Mszy Św. w intencji poległych, a następnie udali się pod pomnik Niepodległości. W poniedziałkowy, 15 sierpnia, wieczór w dworku Zagroda wysłuchali pieśni z lat 20. i 30. w ramach Retrokoncertu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.