Wojska Polskiego gotowa po weekendzie?

Pruszków

Kierowcy zastanawiają się, gdzie podziali się robotnicy pracujący przy remoncie al. Wojska Polskiego w Pruszkowie. Zarządca drogi przypomina, że planowany termin zakończenia prac to koniec listopada.

Od 4 października trwa remont al. Wojska Polskiego w Pruszkowie na odcinku od ul. Powstańców do ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Drogowcy wymieniają nawierzchnię oraz krawężniki. Od 2 listopada na al. Wojska Polskiego wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Jezdnia w kierunku Warszawy została zamknięta, a ruch przeniesiono na nitkę w kierunku Grodziska. Do tej pory prace szły pełną parą, ale… – Na ul. Wojska Polskiego od Pogodnej do Miry-Zimińskiej, nikt nie pracuje, ani jeden człowiek. Nic się nie dzieje. Roboty chyba miały być już skończone. Co to dalej będzie? – czytamy w SMS nadesłanym na numer kontaktowy 600 924 925.  Tymczasem robotnicy na al. Wojska Polskiego pojawili sie koło południa.

Drogowcy podkreślają jednak, że prace przy remoncie al. Wojska Polskiego idą zgodnie z planem. Co więcej wykonawca dokłada wszelkich starań by roboty zakończyły się tak szybko jak to możliwe. – Zgodnie z umową wykonawca na realizację zadania ma czas do 30 listopada. Jedna jezdnia jest już praktycznie gotowa. Jedyne co pozostało do wykonania to oznakowanie poziome – informuje Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Wykonawca przygotowuje się do przeniesienia ruchu na wyremontowaną jezdnię. Prawdopodobnie nastąpi to w najbliższą środę lub czwartek – dodaje.

To jednak nie koniec. Jeśli w nadchodzący weekend pogoda dopisze to jest szansa, że remont nawierzchni na al. Wojska Polskiego zakończy się już w przyszłym tygodniu. – Wykonawca chce sfrezować nawierzchnię, a w długi weekend układać nowe masy. Dzięki temu kierowcy bez większych utrudnień mogliby się poruszać al. Wojska Polskiego już na początku tygodnia. Wszystko zależy jednak od pogody. Jeśli nie będzie sucho to tego planu nie uda się zrealizować – zaznacza Burdon.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.