Wodociągowcy nie próżnują

Pruszków

Wodociągowcy na dobre wpisali się w krajobraz Pruszkowa, ich widok nikogo już nie dziwi. Obecnie prowadzą prace w ul. Kubusia Puchatka.

Mieszkańcy Pruszkowa zdążyli przyzwyczaić się do rozkopanych ulic, lecz za każdym razem widok wodociągowców rodzi obawy. Widmo problemów z dostawą wody działa na wyobraźnię. Kłopotów i tak nie brakuje. W ostatnim czasie mieszkańcy skarżą się na jakość wody, która ich zdaniem pozostawia wiele do życzenia. Odkręcają kran i otrzymują… rdzawą ciecz. 

Jednak wodociągowcy nie próżnują i są niemalże cały czas widoczni na pruszkowskich ulicach. Teraz prowadzą prace w ul. Kubusia Puchatka. – Na odcinku al. Wojska Polskiego – ul. B. Prusa trwa przebudowa ponad 110 m odcinka przewodu wodociągowego DN 150 mm. Zakres prowadzonych prac przewiduje także wymianę rur pod al. Wojska Polskiego. Działania te mają na celu poprawę niezawodności pracy sieci dystrybucyjnej w ul. Kubusia Puchatka oraz zapewnienie niezakłóconych dostaw wody do mieszkańców. Zakończenie robót planowane jest pod koniec października br. – wyjaśnia Marzena Wojewódzka z biura prasowego MPWiK.

Wodociągowcy rozkopują ulice, ale nie zawsze w pełni odtwarzają nawierzchnię. Mieszkańcy liczą, że fragmenty dróg zostaną naprawione. – Z przyczyn technologicznych związanych z przebudową wodociągu, punktowo nawierzchnia nie jest jeszcze odtwarzana, tym niemniej niezwłocznie po zakończeniu wszystkich prac zostanie ona przywrócona do stanu poprzedniego. Przepraszamy mieszkańców za utrudnienia – podaje Wojewódzka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.