Wodne atrakcje w regionie

Region

Sprawdzamy gdzie w naszym regionie można udać się „nad wodę”, ale nie tylko po to, aby pomoczyć się w niej lub popływać. W Pruszkowie możemy skorzystać z kajaków, natomiast w Grodzisku Mazowieckim pójść z dzieckiem do wodnego placu zabaw.

Na zewnątrz temperatura oscyluje w granicach 30 stopni Celsjusza i jak zapowiadają synoptycy nie prędko to się zmieni. Są sposoby aby przetrwać falę upałów, m.in. można wybrać się nad wodę. A mieszkańcy Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego nie muszą daleko szukać miejsc, które dają ukojenie i przyjemną ochłodę w letnie, upalne dni.

Park Mazowsze
To miejsce dawniej nazywano Gliniankami Hosera, choć wśród wielu pruszkowian nadal funkcjonuje ta nazwa. Zawsze gdy nadchodzą wakacje miasto oddaje do dyspozycji mieszkańców to strzeżone kąpielisko znajdujące się na Żbikowie u zbiegu ulic Mostowej i Zachodniej. Kiedy otwarcie? – Przygotowujemy cały ten teren do funkcjonowania. Otwarcie nastąpi w najbliższą sobotę, ratownicy będą na miejscu od godziny 9.30 – mówi Jacek Elżanowski, dyrektor basenu „Kapry”.

Warto pamiętać o kilku zasadach. – Kąpiel dozwolona jest w godzinach 10.00-18.30, wtedy kiedy na miejscu znajduje się ekipa ratowników. W momencie gdy kończymy pracę wieszamy tabliczkę „zakaz kąpieli”, w tym momencie wchodzenie do wody jest nielegalne. Ponadto czuwamy nie tylko nad bezpieczeństwem w wodzie, mamy zainstalowane dwie kamery monitoringu skierowane na plaże i akwen. Cały nasz przebieg dyżuru jest rejestrowany – zaznacza Elżanowski.

Ponadto wykonania badania wody. Jak udało się nam dowiedzieć wyniki są bardzo dobre, dużo poniżej norm. Zostaną one zamieszczone na stronie basenu „Kapry”.

Kajaki
Kolejna rozrywka, która stała się niezwykle popularna wśród pruszkowian to kajaki. Dla osób lubiących aktywnie spędzać czas miasto udostępnia pokaźnych rozmiarów Park Potulickich (ul. Prusa). Inauguracja sezonu kajakowego nastąpiła podczas pruszkowskich wianków, które odbyły się w ubiegłym tygodniu.

Kiedy można skorzystać z kajaków? W każdy weekend! Dostępne są od godz. 10.00 do 18.00, co warto podkreślić wypożyczalna kajaków jest całkowicie bezpłatna.

Wodny Plac Zabaw
W Grodzisku Mazowieckim również można miło spędzić czas i zapewnić dzieciom rozrywkę na wiele godzin. Do Wodnego Placu Zabaw, który mieści się tuż przy basenie Wodnik 2000 (ul. Montwiłła 41) zaproszone są całe rodziny! Najmłodsi mogą skorzystać z takich atrakcji jak: tęcza z pryskającą wodą, napełniające się wiaderka, grzybki wodne, gejzer i nie tylko. Natomiast ci nieco starsi mają do dyspozycji siłownię plenerową.

Milanowski basen
Niestety miejski basen w Milanówku nie będzie czynny w tym roku. Jednak w zamian miasto-ogród przygotowało inne atrakcje na tym samym terenie przy ul. Sportowej m.in.: kino na leżaku, zabawy dla dzieci, klub gier planszowych, bogatą ofertę gastronomiczną i coś dla ochłody – kurtynę wodną. Więcej o basenie tu.

Strażacy chłodzą
Natomiast dziś, 24 czerwca przed siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie strażacy rozstawili kurtynę wodą. Niewykluczone, że sytuacja będzie się powtarzać w kolejne bardzo upalne dni.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.