Wodne atrakcje na Stawach tuż-tuż

Grodzisk Maz.

Łódki, kajaki, rowerki wodne, a nawet żaglówki – to wszystko będzie dostępne już w majówkę na Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim. Ile zapłacimy za wypożyczenie sprzętu? Szczegóły w tekście.

Wielu mieszkańców gminy wyczekiwało na tę chwilę z niecierpliwością, inni nie wierzyli, że taka oferta zostanie przygotowana. Ale teraz mamy pewność. Na grodziskich Stawach Walczewskiego pojawi się sprzęt wodny! I to już niebawem, bo inaugurację sezonu wodniackiego zaplanowano na nadchodzący weekend (29 kwietnia). Jak wspominaliśmy w zajawce będzie można skorzystać z: łódek wiosłowych, rowerków wodnych, kajaków i żaglówek. Ponadto na majówkę będą też gotowe trzy duże boiska do gry w siatkówkę plażową.

Jakie będą koszty związane z wypożyczeniem sprzętu? – Obowiązywać będą stawki godzinowe. I tak, za dwuosobowy kajak zapłacimy 8 zł za godzinę, pięcioosobową łódź wiosłową 10 zł, rowerek wodny również pięcioosobowy 10 zł oraz żaglówka 20 zł. Czyli nie są to ceny „od osoby” tylko za dany sprzęt. Ze sprzętu będzie mógł skorzystać każdy, wyjątek tutaj stanowią żaglówki, które będą mogły wypożyczyć tylko osoby posiadające tzw. patent – mówi Mariusz Smysło, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim. – Początkowo planowaliśmy, że pierwsza godzina będzie mniej płatna a druga więcej, jednak zrezygnowaliśmy z tego pomysłu – dodaje.

Dodatkowo rodziny trzy plus, seniorzy, uczniowie i studenci zapłacą mniej. Przygotowano dla nich 50-procentową zniżkę. Przypominamy, że sprzęt będzie mogła wypożyczyć pełnoletnia osoba. Trzeba będzie mieć przy sobie dokumenty potwierdzający tożsamość – system wypożyczania jest taki sam jak w innych regionach Polski.

Oprócz atrakcji wodnych na majówkę gotowe będą trzy boiska do gry w siatkówkę plażową. – Będzie możliwość gry w siatkówkę plażową. Przygotowujemy trzy sporych rozmiarów boiska, będą większe niż to, które funkcjonowało przed rewitalizacją Stawów – wyjaśnia Mariusz Smysło.

Zatem jak widać trwa „uzbrajanie” Stawów Walczewskiego. Niedawno gmina Grodzisk Mazowiecki ogłosiła też przetarg na budowę placu z kostki szlachetnej o powierzchni 300 m kw. na terenie nieopodal zbiorników wodnych. – Będzie to taki placyk, który posłuży do małej gastronomii. W związku z tym, że nie wyszedł nam ten duży przetarg, to teraz ogłaszamy przetargi na mniejsze prace – powiedział nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.