Woda pozostawia wiele do życzenia

Pruszków

Jakość wody nie jest zadowalająca. Mieszkańcy Pruszkowa i Piastowa nadal skarżą się na rdzawy kolor cieczy. Wodociągowcy otrzymują kolejne zgłoszenia, ale problemu nie widzą.

O sprawie już informowaliśmy. Problem rdzawej wody wśród mieszkańców Pruszkowa zrodził ogromne obawy o zdrowie. Okazało się, że podobny problem występuje również w Piastowie. Wodociągowcy nie odnotowali przekroczenia parametrów jakościowych. Po naszej interwencji stan wody uległ poprawie, o czym poinformowała nas jedna z mieszkanek. – Po artykule około tygodnia woda była czysta i przejrzysta – napisała. – Niestety, radość trwała krótko… – dodała.

Pojawiła się nadzieja, że nastąpiły zmiany na lepsze, ale z kranów ponownie leci rdzawa woda. – Od początku września br. do MPWiK wpłynęły 3 zgłoszenia dotyczące pogorszenia parametrów jakości wody z terenu aglomeracji pruszkowskiej – podaje Marzena Wojewódzka z biura prasowego MPWiK.

Wszystkie zgłoszenia zostały zweryfikowane, ale wodociągowcy nie wykryli nic niepokojącego. Czy zatem problem rdzawej wody wiąże się ze złym stanem instalacji? – Należy podkreślić, że kontrole prowadzone w tym miesiącu  na terenie Pruszkowa i Piastowa nie wykazały przekroczeń. Ponadto – niezależnie od wyników prowadzonych kontroli jakości wody – służby techniczne spółki prowadzą czyszczenie sieci wodociągowej w ramach codziennych czynności eksploatacyjnych. Jednocześnie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pruszkowie, w ramach zewnętrznego nadzoru nad jakością wody wodociągowej, prowadzi regularne badania w wybranych przez siebie punktach kontrolnych. W sytuacji stwierdzenia przez PSSE przekroczenia jednego z parametrów jakościowych wody, spółka jest o tym fakcie informowana. Do dnia dzisiejszego do MPWiK w m.st. Warszawie S.A. nie wpłynęła informacja o jakichkolwiek przekroczeniach parametrów jakościowych w ostatnich miesiącach, co oznacza, że PSSE nie stwierdziła żadnych przekroczeń – wyjaśnia Wojewódzka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.