Woda lała się strumieniem…

Pruszków

Osiedle Parkowe przez chwilę miało swój własny „strumyk”. Nie chodzi tu jednak o nowy teren rekreacyjny z rzeczką, a o potok wody lejącej się od tygodnia z uszkodzonej instalacji wodociągowej...

O problemie poinformował nas w poniedziałek 3 grudnia jeden z mieszkańców. – W Pruszkowie na osiedlu Parkowe ul. Ceglana 6 przed blokiem pękła rura w zeszłą środę (28 listopada – przyp. red.). Woda do dnia dzisiejszego się leje, na uliczce i chodniku lodowisko, a MPWiK mimo wielu zgłoszeń twierdzi, że nie ma pracowników, by usunąć awarie. Nasuwa się tylko jedno pytanie kto zapłaci za tę wodę która od tylu dni płynie strumieniem po chodniku? – napisał czytelnik

Z pytaniem dlaczego Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przez tydzień nie było w stanie przysłać na miejsce pracowników i usunąć awarii zwróciliśmy się do przedstawicieli spółki. Odpowiedź otrzymaliśmy dziś. – Pogotowie wodociągowe MPWiK otrzymało zgłoszenie dotyczące informacji o awarii przy ul. Ceglanej 6 w Pruszkowie w dniu 3 grudnia około godz. 14:35. Z uwagi na zwiększoną liczbę zgłoszeń o usterkach sieci wodociągowej spowodowaną wahaniami temperatury powietrza, ekipa naprawcza pojawiła się na miejscu około godz. 18:00 w dniu 3 grudnia br., natomiast dostawy wody do mieszkańców pobliskich budynków zostały przywrócone ok. godz. 21:30 tego samego dnia (3 grudnia) – poinformowała nas Marzena Wojewódzka, rzecznik prasowy MPWiK.

– Podkreślam, że priorytetem w działalności Spółki jest zapewnianie naszym odbiorcom niezakłóconych dostaw wysokiej jakości wody, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby awarie wodociągowe były usuwane w możliwie jak najkrótszym czasie. Pragnę podkreślić, że każde takie zgłoszenie, w tym także otrzymywane z rejonu Pruszkowa, spotyka się z odpowiednią reakcją spółki – zaznacza Marzena Wojewódzka.

Dziś wybraliśmy się na miejsce, by sprawdzić czy woda przy ul. Ceglanej nadal leje się strumieniem. Okazało się, że ekipy MPWiK uporały się z usunięciem usterki. Jedyne co pozostało po awarii to rozkopana ziemia i bariery.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.