Wnioski o PKM w czerwcu

Pruszków

Wszyscy z niecierpliwością czekają, kiedy pruszkowski urząd rozpocznie nabór wniosków o wydanie Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Wiele wskazuje na to, że program ruszy w czerwcu.

Wśród mieszkańców pojawiły się obawy, że pomysł trafił do szuflady. W styczniu br. rada miejska przyjęła uchwałę o wprowadzeniu Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Według pierwszych zapowiedzi proces przyjmowania wniosków miał ruszyć w kwietniu, ale tak się nie stało.  Zadecydowały kwestie formalne związane z analizą ofert firm, które miałby zająć się wydawaniem PKM. Pojawiły się również informacje, że start nastąpi w maju.

Mieszkańcy czekają i jak mantrę powtarzają pytanie, kiedy w sprawie PKM nastąpi przełom? Wszystko wskazuje na to, że za kilka tygodni. – Od połowy czerwca 2016 r. będzie możliwe wyrobienie Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Wniosek o wydanie karty będzie dostępny na stronie internetowej miasta Pruszkowa lub w siedzibie urzędu miejskiego oraz na pływalni KAPRY –  poinformował pruszkowski urząd na swoim fanpage’u.

Mieszkańcy będą mogli składać wnioski w urzędzie w godzinach 8.00-16.00 lub między 16.00 a 20.00 na pływalni. Istnieje również możliwość przesłania wypełnionego formularza drogą elektroniczną. Warto przypomnieć kryteria, które decydują o możliwości ubiegania się o Pruszkowską Kartę Mieszkańca. Przysługuje ona wszystkim osobom mieszkającym na terenie Pruszkowa oraz odprowadzającym podatek do lokalnego Urzędu Skarbowego. 

Posiadanie Pruszkowskiej Karty Mieszkańca to dla wielu pruszkowian możliwość korzystania z wielu zniżek. W pierwszej fazie planowane jest wprowadzenie ulg na komunikację.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.