Wnioski do budżetu obywatelskiego złożysz elektronicznie

Pruszków

Nabór wniosków do pruszkowskiego budżetu obywatelskiego na 2017 rok będzie trwał jeszcze do 25 czerwca. Od teraz mieszkańcy będą mogli złożyć taki wniosek elektronicznie, czyli bez wychodzenia z domu.

Przyjmowanie wniosków ruszyło 8 kwietnia, zaś pierwszy z nich wpłynął do pruszkowskiego urzędu 20 dni później. Budżet obywatelski rodzi duże zainteresowanie, głównie ze względu na to, że przeznaczoną kwotę – 950 tys. zł – zagospodarują mieszkańcy. Wystarczy pomyśleć co chce się zmienić w okolicy, przygotować projekt, zebrać pod nim 30 podpisów i na końcu zgłosić wniosek.

Dla każdego z wydzielonych rejonów na podstawie specjalnego algorytmu wyliczono odpowiednią kwotę z tej puli – od 112 tys. do 188 tys. zł. Co ciekawe pomysłodawcą danego projektu wcale nie musi być mieszkaniec Pruszkowa!

Ponadto od minionego piątku włodarze ułatwili życie mieszkańcom. Jak? Uruchomili system, który umożliwi składanie swoich pomysłów droga elektroniczną – za pomocą internetu. Wnioski można składać TU.

– W systemie można wypełnić formularz projektu oraz dołączyć wymagane załączniki. Przypominamy, że jednym z obowiązkowych załączników jest skan lub zdjęcie listy 30 osób, z wybranego obszaru, popierających pomysł – napisano na stronie internetowej Pruszkowa.

Miasto postanowiło także wykonać film promocyjny. Który można obejrzeć poniżej:

A Wy co myślicie o całym przedsięwzięciu? Zachęcamy do dyskusji zarówno na Facebooku jak i bezpośrednio pod artykułem!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.