Wniosek o odwołanie władz złożony

Raszyn

1740 – tyle podpisów zebrali inicjatorzy referendum w sprawie odwołania wójta Andrzeja Zaręby i rady gminy Raszyn. Dokumenty zostały przekazane komisarzowi wyborczemu.

Wniosek w sprawie odwołania władz Raszyna został złożony 2 marca. Przez kolejne dni na raszyńskim rynku inicjatorzy akcji referendalnej zbierali podpisy popierające inicjatywę. Efekty są widoczne. – 11 kwietnia 2017 r. przekazaliśmy Komisarzowi Wyborczemu w Warszawie wniosek mieszkańców wraz z kartami, na których złożono 1740 podpisów, osób popierających wniosek w sprawie przeprowadzenia referendum z inicjatywy mieszkańców gminy Raszyn –  informuje Aneta Wrotna, pełnomocnik inicjatora referendum w Raszynie.

Tym samym wnioskodawcy wykonali kolejny krok w stronę przeprowadzenia referendum. Ale nie kończą swojej pracy. – W związku z zainteresowaniem mieszkańców i trwającym spływem podpisów informujemy, iż w dalszym ciągu przyjmujemy karty z poparciem, które zostaną również złożone w Biurze Komisarza Wyborczego w Warszawie – podaje Aneta Wrotna.

Zgodnie z ustawą o referendum lokalnym, komisarz wyborczy w ciągu 30 dni od złożenia wniosku wydaje decyzję o przeprowadzeniu referendum bądź odrzuceniu inicjatywy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.