Wmurowali kamień węgielny pod przedszkole

Raszyn

Przy ul. Poniatowskiego w Raszynie powstaje przedszkole. Ważnym krokiem na drodze do realizacji inwestycji było wmurowanie kamienia węgielnego oraz podpisanie aktu erekcyjnego. W uroczystości udział wzięła minister edukacji Anna Zalewska.

Budowa przedszkola przy ul. Poniatowskiego była długo wyczekiwana. Poprzedni obiekt został rozebrany, gdyż jego stan nie był zadowalający. Dzieci przeniesiono do placówki przy ul. Lotniczej. Gmina podjęła niezbędne kroki na drodze do budowy nowego przedszkola. Pierwotnie przy ul. Poniatowskiego miał powstać obiekt z sześcioma oddziałami, jednak ostatecznie zdecydowano się na osiem.

W kwietniu br. gmina ogłosiła postępowanie przetargowe na wykonanie zadania. Dwa miesiące później podpisano umowę ze zwycięzcą i budowa ruszyła. W środę, 7 września, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego oraz podpisania aktu erekcyjnego przy udziale m.in. minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej, wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery, starosty pruszkowskiego Maksyma Gołosia, władz gminy oraz rodziców.

Zebrani mogli podziwiać występ artystyczny dzieci, który wieńczył uroczystość. Minister edukacji spotkała się w budynku biblioteki z władzami gminy oraz nauczycielami. 

Raszyńskie przedszkole powstaje w technologii tradycyjnej. Znajdzie się w nim dodatkowe 100 miejsc dla dzieci. W dwukondygnacyjnym budynku znajdzie się m.in. osiem sal z łazienkami i pomieszczeniem socjalnym, szatnie, część administracyjna, a także kuchnia i jadalnia. Inwestycja pochłonie blisko 10 mln zł. Planowany termin zakończenia budowy to czerwiec 2017 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.