Wmurowali kamień węgielny pod ośrodek Legii

Grodzisk Maz.

W poniedziałkowe przedpołudnie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod Legia Training Center, ośrodek szkoleniowy stołecznego klubu w Książenicach.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Legii, samorządowcy z Grodziska, a także premier Mateusz Morawiecki i ministrowie. Nie zabrakło oczywiście młodych piłkarzy, którzy po zakończeniu budowy ośrodka będą mieć do dyspozycji nowoczesne zaplecze treningowe. – Mam nadzieję, że takie inwestycje będą powstawać w całym kraju, a dzisiejsze wydarzenie jest pierwszym krokiem i mam nadzieję, że polska piłka w kolejnej dekadzie wejdzie do wyższej ligi, oby do tej jak najwyższej – stwierdził szef rządu.

Dodał, że obiekt zostanie udostępniony zawodnikom, którzy docelowo będą grać w pierwszej drużynie Legii, innych klubach Ekstraklasy i czołowych klubach europejskich. Ma to na celu upowszechnienie sportu wśród najmłodszych oraz rozwój ogólnodostępnej infrastruktury sportowej. – Młodzież będzie w stanie osiągać sukcesy w oparciu o to, jak profesjonalnie zostanie przeszkolona – zaznaczył Morawiecki.

– Mam nadzieję, że niedługo cała Polska będzie dumna z tego miejsca – mówił w trakcie uroczystości Dariusz Mioduski, prezes Legii.

Wiele wskazuje, że nie są to słowa bez pokrycia. W Książenicach powstanie najnowocześniejszy tego typu obiekt w kraju. W ośrodku znajdzie się sześć boisk, pełne zaplecze treningowe, medyczne i bursa dla zawodników. Działać będą tam Akademia Piłkarska, Centrum Badawczo-Rozwojowe LegiaLab, sportowe start-upy.

Wykonawca przejął plac budowy ponad miesiąc temu. Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie 2020 r.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Wmurowali kamień węgielny pod ośrodek Legii”

 1. Orangutjenko pisze:

  Będą strzelać jak chochoły na wschodzie XD

 2. Wpr Daro pisze:

  Porazka decyzja. Mam gdzies elke od dzis !

 3. 20052000 pisze:

  Legia be

 4. WW pisze:

  Brawo Morawiecki!!!

 5. rf45 pisze:

  Precz z morawieckim. ZŁODZIEJE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły