Włodzimierz Pawlik zagrał w Podkowie

Region

Wielką ucztę miłośnikom muzyki jazzowej zgotował Włodek Pawlik oraz towarzyszący mu muzycy. W sobotę, 8 stycznia, w pałacyku "Kasyno" odbył się koncert tego wybitnego artysty.

Włodzimierz Pawlik to obecnie jeden z najwybitniejszych współczesnych pianistów i kompozytorów jazzowych. Jest autorem muzyki filmowej i teatralnej oraz laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów jazzowych.

Na koncert grupy „Włodek Pawlik Trio” w Podkowie Leśnej bilety były sprzedawane niczym świeże bułeczki, a podczas samego występu nie można było wetknąć szpilki. Wszystko to z powodu występu inaugurującego cykl koncertów, które orgaznizowane będą w pierwsze soboty każdego miesiąca. Muzycy wykonali standardy jazzowe pochodzące z płyty „Standards Live”.

Lider tercetu – Włodek Pawlik grał na fortepianie, Zbigniew Wegehaupt na kontrabasie, a Cezary Konrad na perkusji.

Każdy z wykonywanych przez artystów utworów nagrodzany był gromkimi brawami publiczności. Również sami muzycy byli zadowoleni z występu: – Cieszę się niezmiernie, że pierwszy weekend w Nowym Roku spędzam właśnie w Podkowie Leśnej – stwierdził Pawlik.

Gazeta WPR oraz portal wpr24.pl pełniły patronat medialny nad imprezą.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.