Włodek Pawlik Trio zawita do Podkowy

Podkowa Leśna

Uznany muzyk, laureat wielu prestiżowych nagród, w tym Grammy oraz mieszkaniec Podkowy Leśnej – Włodek Pawlik – wraz ze swoim zespołem niebawem wystąpi w podkowiańskim Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich.

Włodek Pawlik Trio wyróżnia się na polskiej jak i zagranicznej scenie jazzowej. Nagrania zespołu znane są miłośnikom jazzu w Japonii, Australii, Stanach Zjednoczony i Europie. Grali w nim tacy artyści jak: Randy Brecker, Billy Hart, Tom Kniffic, Riche Cole, Hans Hartman, Lucac Lindholm, Andrzej Cudzich, Zbigniew Wegehaupt i Piotr Janowski. Obecnie zespół tworzą Włodek Pawlik grający na fortepianie, Paweł Pańta – kontrabas i Cezary Konrad – perkusja.

Muzycy sztukę gry na instrumentach opanowali do perfekcji. –  Nie jest to doraźny skład powołany dla realizacji wybranego projektu, ale prawdziwy zespół z umiejętnie tworzoną przez lidera przestrzenią dla eksponowania własnych osobowości muzycznych i dojrzałości we wzajemnych relacjach partnerów. To właśnie w trio realizowanych jest większość projektów Włodka Pawlika, trio jest inspiracją dla nowych pomysłów i adresatem większości kompozycji. Jest to także przyjazne miejsce pracy dla wielu wybitnych muzyków, bez których żadne osiągnięcia nie byłyby możliwe – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Włodka Pawlika.

Sam Pawlik jest wybitną postacią w świecie Jazzu. W swoim życiu zdobył tyle prestiżowych nagród, że trudno je wszystkie wymienić, ale najważniejszą z nich jest Grammy. To pierwsza i jedyna taka nagroda w historii polskiego jazzu. Potwierdza to jego kunszt artysty muzycznego. Ponadto jest autorem muzyki do filmów „Wrony” i „Pora umierać” Doroty Kędzierzawskiej, „Rewers” Borysa Lankosza, a nawet międzynarodowych produkcji jak „Nichtwatching” Petera Greenawaya lub „Within the whirlwind” Marleena Gorrisa.

Będzie to niepowtarzalna okazja aby na własnych uszach przekonać się jak dobra jest muzyka Pawlika i jego zespołu. Artysta w Podkowie Leśnej zaprezentuje materiał z ostatniej swojej płyty „America”.

Bilety dostępne są w cenie 40 i 35 zł. Przedsprzedaż: Kasia Rudowska, tel. 22 758 94 41, email: kasia.rudowska@ckiopodkowa.pl.

Start: 19 marca, godz. 19.00.
Miejsce: CKiO, ul. Świerkowa 1, Podkowa Leśna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.