Włodarze dostali od radnych absolutoria za 2015 rok

Region

Radni z okolicznych gmin, miast i powiatów oceniają prace samorządowych włodarzy. W ostatnim czasie otrzymali oni absolutoria za 2015 r.

Absolutorium jest bardzo ważne. W przypadku, gdy radni nie udzielają go włodarzowi rozpoczynają się procedury związane z odwołaniem wójta, burmistrza czy prezydenta w trybie referendum. W naszym regionie na niespodzianki nie ma co liczyć.

Sensację za to wywołała deklaracja wójta Nadarzyna Janusza Grzyba, który swoje stanowisko piastuje od 18 lat. – Nie będę już kandydował, to jest moja ostatnia kadencja. Poinformowałem o tym wcześniej, aby wszyscy mieli świadomość mojej decyzji – mówi Janusz Grzyb. – Niestety muszę zrezygnować ze względów zdrowotnych – dodaje.

Gratulacje za otrzymane absolutorium należą się Grzegorzowi Benedykcińskiemu, burmistrzowi Grodziska Mazowieckiego, który uzyskał je już po raz… 21.

W ostatnich tygodniach absolutorium otrzymali: Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka; Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa; Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej; Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa oraz Andrzej Zaręba wójt Raszyna. Zarząd Powiatu Pruszkowskiego ze starostą Maksymem Gołosiem na czele też zyskał aprobatę radnych i absolutorium.

Wcześniej informowaliśmy o udzieleniu absolutoriów Janowi Starzyńskiemu, prezydentowi Pruszkowa oraz Krzysztofowi Grabce, wójtowi Michałowic.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.