Włamywacz zatrzymany przez pruszkowskich policjantów

Pruszków

W ręce mundurowych z Pruszkowa wpadł 38-latek podejrzewany o włamania do samochodów. Mężczyzna wybijał szyby w pojazdach, a potem kradł z nich pozostawione tam przedmioty.

Do serii takich zdarzeń doszło w styczniu tego roku na terenie całego Pruszkowa. – W styczniu 2017 na terenie Pruszkowa doszło do kilku włamań do samochodów. Sprawca wybijał szyby, w zaparkowanych pojazdach za następnie kradł z nich pozostawione tam przedmioty. Jego łupem padły między innymi telefon komórkowy oraz tablet – informuje asp. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policju w Pruszkowie.

Okradanie aut to nie jedyny występek zatrzymanego. – W wyniku pracy operacyjnej policjanci ustalili, że sprawcą tych włamań jest 38-letni mieszkaniec Pruszkowa. Po zatrzymaniu mężczyzny, podczas przeszukania   jego mieszkania, kryminalni ujawnili między innymi   skradzione rzeczy w tym telefon komórkowy i tablet, a także środki odurzające w postaci amfetaminy i marihuany – dodaje przedstawicielka pruszkowskiej jednostki.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy oraz dwa zarzuty posiadania środków odurzających. Przyznał się do wszystkich czynów i dobrowolnie poddał karze. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.