Włamanie w Pruszkowie. Ukradli biżuterię

Pruszków

W minioną środę (6 grudnia) w Pruszkowie doszło do włamania. Z jednego z mieszkań w bloku przy ul. Tomcia Palucha skradziono biżuterię. Policja apeluje o czujność.

Do kradzieży doszło „biały dzień”. – Do kradzieży doszło między godziną 8.00 a 18.00, gdy lokatorów nie było w domu. Złodzieje dostali się do mieszkania przez drzwi balkonowe. Ukradli biżuterię – poinformowała nas podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Policjanci apelują o czujność. – Warto uczulić swoich sąsiadów czy to w domu czy w bloku, by zwracali uwagę na to co dzieje się „po sąsiedzku”. Warto wymienić się numerami telefonu i poprosić o kontakt, jeśli dzieje się coś podejrzanego. Należy również zadzwonić na policję. Dzięki temu mamy większą szansę na zatrzymanie włamywaczy – dodaje podkom. Kańka.

Oprócz sąsiedzkiej umowy warto zainwestować w alarm lub inne zabezpieczenia antywłamaniowe. Nawet jeśli mieszkamy w bloku. – Apelujemy również do wszystkich mieszkańców by zwracali uwagę na nietypowe zachowania. Zwłaszcza, gdy ktoś wspina się po balkonie – usłyszeliśmy od rzeczniczki pruszkowskiej policji.

Nawet jeśli jesteśmy w domu warto zwrócić uwagę na to czy drzwi wejściowe są zamknięte. Złodzieje działając metodą „na klamkę” mogą nas pozbawić cennych dokumentów i pieniędzy. – Jeśli jesteśmy w domu to zamykajmy drzwi. Domownicy mają klucze, sąsiad zapuka, a złodziej zwyczajnie złapie za klamkę. Jeśli drzwi będą otwarte to ma łatwy dostęp do przedpokoju naszych kurtek, płaszczy i torebek, w których mamy dokumenty i pieniądze – zaznacza podkom. Karolina Kańka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.