Wkrótce ruszy budowa dwóch świetlic

Grodzisk Maz.

O budowie świetlic w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Ordona oraz w Opypach mówi się już od jakiegoś czasu. Wkrótce rozpocznie się ich budowa.

Ulica Ordona znajduje się w dzielnicy Łąki. Świetlica powstanie tam przy szkole podstawowej i będzie pełniła funkcję lokalnego ośrodka kultury. – Umowa na wykonanie została podpisana w poniedziałek, 19 marca z wykonawcą wyłonionym w przetargu, którym jest lokalna firma WIG-DAR Dariusz Kozłowski ze Szczęsnego. Roboty rozpoczną się jeszcze w marcu natomiast zakończenie planowane jest w połowie września 2018 r. – informuje grodziski urząd.

Będzie to budynek w stylu minimalistycznym. Zaprojektowano prostą, nowoczesną bryłę o jednej kondygnacji. Głównym pomieszczeniem będzie sala wielofunkcyjna o powierzchni prawie 100 m kw. oraz sala komputerowa o powierzchni około 30 m kw. Pojawią się też udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Poza tym w ramach zagospodarowania działki wokół budynku teren zostanie częściowo utwardzony i powstanie parking oraz plac zabaw dla dzieci. Wartość robót wyniesie 1,5 mln zł.

Po Wielkanocy rozpocznie się również budowa świetlicy we wsi Opypy. Inwestycję zrealizuje ta sama firma. – Świetlica w Opypach będzie dobrze nasłoneczniona. Do dyspozycji mieszkańców będą dwie sale. Budynek będzie wyposażony w multimedialne urządzenia, ekran rolowany i projektor, który mamy z wcześniejszych projektów. Szykuje się bardzo fajne miejsce dla mieszkańców – cieszy się Maja Winiarska Czajkowska, sołtys wsi Opypy.

– Inwestycja jest na tyle mała, że mogą realizować ją nieduże, lokalne firmy. WIG-DAR działa niezwykle sprawnie dlatego bardzo się cieszymy, że będzie realizować kolejną świetlicę. Budynek będzie bardzo ładny, a przekonać się będzie można o tym podczas otwarcia świetlicy w Szczęsnym, gdzie powstaje taki sam obiekt. Biorąc pod uwagę wielkość wsi Opypy oraz zaangażowanie mieszkańców mam nadzieję, że  budynek ten będzie tętnił życiem – mówi burmistrz Grzegorz Benedykciński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.