Wkrótce rusza głosowanie

Pruszków

Od poniedziałku, 5 września, rozpocznie się głosowanie na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego w Pruszkowie. Które pomysły mają szanse na realizację?

Prace nad pruszkowskim budżetem partycypacyjnym wkroczyły w decydującą fazę. Projekty zostały wstępnie zweryfikowane i trafią teraz pod ocenę mieszkańców. Do rozdysponowania jest niebagatelna kwota 950 tys. zł. Pula ta została rozdzielona na poszczególne rejony miasta. Na każdą z siedmiu takich stref przypada od 112 tys. do 188 tys. zł. 
Każdy z mieszkańców Pruszkowa może oddać głos tylko raz i tylko na projekty zgłoszone w „swoim” obszarze. W głosowaniu mogą wziąć udział mieszkańcy, którzy ukończyli 14 lat. Osoby niepełnoletnie muszą mieć jednak pisemną zgodę opiekuna prawnego. Co istotne, nasz „głos” to 10 punktów, które możemy przyznać dowolnie – jednemu lub kilku pomysłom. Do wyboru mamy tradycyjny sposób, czyli wrzucenie specjalnej karty do głosowania do urny w wyznaczonych punktach miasta, lub nowocześniejszą, elektroniczną drogę, czyli wypełnienie interaktywnej karty na stronie pruszkow.zetwibo.pl. Na tej samej stronie dostępna jest szczegółowa lista projektów. 

Co się na niej znalazło? Dla obszaru I to budowa ścieżki edukacyjnej nad Utratą, boiska ze sztuczną nawierzchnią do siatkówki i koszykówki na Gąsinie, boiska sportowego, powiększenie placu zabaw, postawienie wiat przystankowych.
Dla obszaru II zgłoszono boisko wielofunkcyjne na Żbikowie, projekt Twarzą w twarz w domu parafialnym i powstanie kawiarenki internetowej. W strefie III mieszkańcy proponują budowę skweru przy ul. Wapiennej i postawienie elementów małej architektury w Malichach. Propozycje dla rejonu IV to miejsce do grillowania przy Utracie, warsztaty dla rodziców i plac zabaw dla psów.

W obszarze V o sfinansowanie powalczą pomysły na cykliczne spotkania dla seniorów, projekt Pruszków dla Rodziny i stojak rowerowy. Dla obszaru VI zgłoszono kontrapas rowerowy na ulicy Chopina, stojaki rowerowe, doświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Chopina, montaż kamery monitoringu, doświetlenie przejścia na ul. Kubusia Puchatka, doświetlenie chodnika na odcinku między ulicami Baśniową a Chopina, tablicę przy Pałacyku Sokoła i projekt Twarzą w twarz.

W ostatnim, VII rejonie, weryfikację przeszły pomysły oświetlenia płyty boiska, budowa wielofunkcyjnego boiska z ogrodzeniem, siłowania plenerowa przy ul. Śląskiej, siłownia plenerowa przy ul. Działkowej i Pruszkowski Festiwal Hip Hopu.

Głosowanie zakończy się 13 września. Po tej dacie poznamy najlepiej ocenione pomysły, które następnie zostaną wpisane do uchwały budżetowej na 2017 rok.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
11429

Pierwsze oficjalne wyniki z Pruszkowa

Pruszków / Wybory 2024
4288

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
3243

Znamy wyniki wyborów w gminach

Pruszków / Wybory 2024
3209

Najczęściej komentowane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
76

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
23