Wkrótce rozpoczną wymianę linii napowietrznych

Podkowa Leśna

Kolejne linie napowietrzne zaczną znikać z ulic Podkowy Leśnej. W zamian pojawią się przewody podziemne. Powodem wymiany są częste awarie powodowane przez drzewa i gałęzie.

Każdego roku w Podkowie Leśnej dochodzi do wielu awarii związanych z zerwaniem linii energetycznej. Drzew w tym mieście-ogrodzie nie brakuje. A jak wiadomo, gałęzie i konary potrafią się złamać. Spadając, często uszkadzają linie, w pobliżu których rosną. Skutkami są przerwy w dostawie prądu oraz wysokie koszty jakie trzeba ponieść przy usuwaniu tego typu awarii.

Nowe technologie mają poprawić bezpieczeństwo mieszkańców oraz zapewnić bezawaryjne funkcjonowanie linii energetycznych. Pierwsze roboty związane z wymianą okablowania ruszą niebawem. – Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace związane z kablowaniem miasta, czyli wymiany  napowietrznych linii średniego napięcia 15 kV na przewody doziemne – informuje na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

W pierwszej kolejności kable zostaną wymienione w ulicy Brwinowskiej na odcinku od Sokolej do Miejskiej, Błońskiej od Brwinowskiej do Słowiczej, Słowiczej od Błońskiej do Wróblej oraz Wróblej od Słowiczej do Szpaków. Ich łączna długość to 1,1 km. Natomiast w kolejnych etapach prace ruszą na ul. Błońskiej i Warszawskiej na fragmencie od Brwinowskiej do Myśliwskiej (zostanie zmodernizowana linia o długości 1,2 km).

Jednak to nie wszystkie prace jakie zostaną wykonane. – Przy okazji wymiany kabli na tych ulicach zostaną wymienione trzy stacje transformatorowe. Przypomnę tylko, że w porozumieniu z Konserwatorem Zabytków i PGE zostało wypracowane rozwiązanie dotyczące wyglądu stacji transformatorowych. Projektowane stacje transformatorowe oraz złącza kablowe wyposażone zostaną w płaskie dachy. Kolorystyka elewacji, dachów oraz drzwi i żaluzji wykonane zostaną w naturalnym kolorze betonu. Do ścian zostaną przykręcone kraty (w naturalnym kolorze stali) stanowiące trejaż dla roślin pnących – informuje Tusiński.

Ponadto Podkowa Leśna czeka na rozstrzygnięcie kolejnych przetargów w tej sprawie dotyczących z ul. Akacjowej, Topolowej i Jana Pawła II.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.