Wkrótce przebudują stawy

Grodzisk Maz.

Niebawem rozpocznie się rewitalizacja Stawów Walczewskiego znajdujących się w Grodzisku Mazowieckim. Uzyskano wszelkie pozwolenia na budowę. Kiedy start prac?

Temat przebudowy Stawów Walczewskiego poruszaliśmy niejednokrotnie. Inwestycja przedłużała się z różnych powodów. W 2013 roku rozwiązano umowę z wykonawcą dokumentacji projektowo-kosztorysowej co sprawiło, że inwestycję trzeba było przesunąć na kolejny rok. Kiedy projekt był gotowy, wojewoda mazowiecki zażądał dodatkowych opracowań środowiskowych. Następie włodarze musieli uzyskać pozwolenie na budowę. Wszystko to miało swoje odzwierciedlenie w czasie.

Choć wiele osób poddawało w wątpliwość realizację tej inwestycji to nie ma już wątpliwości, wkrótce rozpocznie się rewitalizacja Stawów Walczewskiego. – Zdobyliśmy już wszelkie pozwolenia aby zacząć roboty na tym terenie. Wykonawca powinien pojawić się na placu budowy jeszcze w tym tygodniu – mówi Stanisław Olkowski, kierownik Obsługi Techniczno-Inwestycyjnej grodziskiego urzędu.

To nie koniec dobry informacji. Inwestycja miała zostać zrealizowana maksymalnie do 30 kwietnia 2017 roku, jednak wszystko może zakończyć się wcześniej. – Liczymy na przyspieszenie prac tak, aby oddać zrewitalizowany teren do końca przyszłego roku. Wykonawca sam zaproponował nam takie rozwiązanie – zaznacza Olkowski.

Włodarze zaznaczają, że póki co teren cały czas będzie dostępny dla mieszkańców. Przynajmniej do końca tego roku. Wykonawca nie złożył jeszcze harmonogramu prac, tak że nie wiadomo jak będzie przebiegała cała rewitalizacja.

Postępowanie przetargowe w tej sprawie wygrała firma HydroGeoTech ze Strzałkowa. Za wykonaną pracę zainkasują nieco ponad 1,8 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.