Wkrótce nabór wniosków o dofinansowanie wymiany pieca

Pruszków

Zgodnie z zapowiedziami, urząd miasta w Pruszkowie szykuje się do uruchomienia dofinansowania dla mieszkańców, którzy zdecydują się wymienić stary piec na nowy. Nabór wniosków o udzielenie dotacji zacznie się 1 lutego.

W zeszłym roku w Pruszkowie udało się uzyskać dofinansowanie na wymianę 50 takich pieców. Kolejne pieniądze na ten cel zostały zabezpieczone także w tym roku. – W uchwalonym budżecie na 2018 r. rok również zabezpieczono środki finansowe na dofinansowanie wymiany urządzeń grzewczych dla mieszkańców – informował na początku stycznia pruszkowski Wydział Ochrony Środowiska.

Teraz znamy już dokładny harmonogram ubiegania się o zwrot kosztów. – Od 1 do 28 lutego w Kancelarii Urzędu Miasta Pruszkowa przyjmowane będą wnioski o udzielenie dotacji celowej na zadanie służące ochronie powietrza związane z wymianą kotłów. Dofinansowanie (w wysokości 75 proc. poniesionych kosztów zakupu pieca, ale nie więcej niż 8 000 zł) można uzyskać w przypadku likwidacji pieca węglowego i zastąpieniu go przez nowe źródło opalane paliwem gazowym, olejowym lub biomasą lub zastąpieniu pieca gazowego, olejowego lub opalanego biomasą źródłem ciepła o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła – czytamy w komunikacie pruszkowskiego magistratu.

W pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski związane z likwidacją pieców węglowych. Niezbędne formularze można pobrać w wersji papierowej w kancelarii urzędu lub w wersji elektronicznej – dostępnej tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.