Od czwartku nowy rozkład WKD

Region

Już od 1 lipca rusza remont wiaduktu kolejowego WKD znajdującego się między przystankami „Warszawa Raków” oraz „Warszawa Aleje Jerozolimskie”. Prace modernizacyjne zakończą się dopiero 31 sierpnia.

W związku z planowanym remontem nastąpi zmiana w organizacji ruchu na torach WKD. Dla ruchu pociągów całkowicie zamknięty zostanie tor nr 1 (w kierunku Grodziska Maz.) na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Raków.

Pociągi WKD od 1 lipca będą kursować według specjalnego rozkładu na trzech liniach:
– Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Raków
– Warszawa Raków – Grodzisk Mazowiecki Radońska
– Warszawa Raków – Milanówek Grudów
Dodatkowo pociągi obsługujące pierwszą z powyższych linii będą kursować wahadłowo.

Na odcinku Warszawa Raków – Komorów ruch pociągów będzie odbywał się według specjalnej organizacji ruchu. Po torze nr 1 (tor z Warszawy do Grodziska Maz.) kursować będą pociągi relacji Warszawa Raków – Grodzisk Maz. Radońska oraz Grodzisk Maz. Radońska – Warszawa Raków. Natomiast po torze nr 2 (tor z Grodziska Maz do Warszawy) kursować będą pociągi relacji Warszawa Raków – Milanówek Grudów oraz Milanówek Grudów – Warszawa Raków.

Na stacji Warszawa Raków zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy z/do pociągów relacji Warszawa Raków – Warszawa Śródmieście WKD. Kursy w poszczególnych kierunkach zostaną skomunikowane a czas na przesiadkę nie będzie przekraczać 7 minut.

Na poszczególnych odcinkach linii WKD ruch pociągów będzie się odbywać z następującą częstotliwością:
– Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Raków     – co 30 minut
– Warszawa Raków – Podkowa Leśna Główna             – co 30 minut
– Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Maz. Radońska   – co 60 minut
– Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów           –  co 60 minut

Od 1 lipca do 31 sierpnia wszystkie bilety okresowe na przejazdy pociągami WKD będą również honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich kursujących na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście.

Wszystkie kursy WKD zaczynające lub kończące bieg w Podkowie Leśnej zostaną odwołane. Dodatkowo niektóre pociągi kursujące z/do Grodziska Mazowieckiego również zostaną zawieszone (dotyczy to głównie kursów w godzinach szczytu).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.