WKD znów najbardziej punktualna

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa znów ma powody do dumy. Przewoźnik może pochwalić się najwyższym wskaźnikiem punktualności za pierwszy kwartał tego roku.

„Wukadka” obroniła swoją pozycję lidera. W pierwszych trzech miesiącach tego roku aż 99,61 proc. połączeń na szlaku kolejki odbyło się zgodnie z rozkładem jazdy. Za naszym lokalnym przewoźnikiem uplasowały się m.in. UNN GMBH, PKP SKM w Trójmieście, a także spółki działające „po sąsiedzku” czyli warszawska SKM (94,24 proc. punktualności, szóste miejsce w rankingu) i Koleje Mazowieckie (92,38 proc i dziewiąta pozycja w kraju).

Jak WKD komentuje swój sukces? – Spółka w rozkładzie jazdy pociągów ważnym od dnia 11.12.2016 r. (na sezon 2016/2017) uruchomiła 31 dodatkowych połączeń w dni robocze oraz 32 połączenia w soboty, niedziele i święta. Pomimo tak dużego zwiększenia oferty przewozowej WKD udało się utrzymać pozycję lidera w zakresie punktualności przewozów – zaznaczają władze „wukadki”.

Wśród czynników, kóre złożyły się na ten wynik spółka wymienia m.in. połączenie funkcji przewoźnika i zarządcy infrastruktury kolejowej, prowadzenie przewozów kolejowych na całkowicie wydzielonej linii kolejowej, posiadanie własnych zapleczy utrzymaniowych taboru oraz infrastruktury, oferta przewozową skonstruowaną na bazie cyklicznego rozkładu jazdy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.