WKD zaprasza na konsultacje

Kolej

Plany budowy drugiego toru na linii WKD do Grodziska Mazowieckiego zaczynają się materializować. Kolejarze chcą poprosić podróżnych o pomoc w wyborze wariantu inwestycji. W tym celu zapraszają na konsultacje społeczne.

Pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej po dwóch torach kursują na odcinku od Warszawy do stacji Podkowa Leśna Zachodnia. Dalej szlak rozdziela się na dwie nitki – do Grodziska Mazowieckiego i do Milanówka.

Wizja budowy drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego snuta jest od lat. Plany powoli zaczynają się urzeczywistniać. Pod koniec ubiegłego roku WKD ogłosiła przetarg na przygotowanie studium wykonalności dla budowy drugiego toru na szlaku Podkowa Leśna – Grodzisk Mazowiecki. To dokument który pozwoli kolejarzom wybrać najkorzystniejszy wariant budowy drugiego toru i sprawdzić czy ta inwestycja jest dla przewoźnika opłacalna.

Budowa drugiego toru to jednak nie wszystko. W trakcie realizacji inwestycji konieczna będzie dobudowa peronów, przebudowa przejazdów oraz modernizacja całej infrastruktury kolejowej na odcinku od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego.

Na obecnym etapie rozważane są dwa warianty. Pierwszy zakłada połączenie linii z Grodziska i Milanówka w rejonie przystanku Podkowa Leśna Zachodnia wraz z przebudową układu torowego a stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska. Drugi wariant również zakłada połączenie torów z Grodziska i Milanówka, ale bez przebudowy układu torowego na ostatniej stacji w Grodzisku.

WKD zachęca pasażerów i mieszkańców do udziału w spotkaniach konsultacyjnych. Oto lista planowanych spotkań:
– Brwinów (8 czerwca, godz. 16.00) – OSP Brwinów ul. Pszczelińska 3,
– Podkowa Leśna (8 czerwca, godz.18.30) – Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich ul. Świerkowa 1,
– Milanówek (9 czerwca, godz. 16.00) – UM Milanówka ul. Spacerowa 4,
– Grodzisk Mazowiecki (9 czerwca,godz. 18.30) – Centrum Kultury ul. Spółdzielcza 9.

Chętni mogą również wypełnić ankietę, która jest dostępna tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.