WKD zamknęła konkurs na przystanki

Region

Na początku 2016 r. Warszawska Kolej Dojazdowa ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej obiektów małej architektury oraz elementów informacji wizualnej dla peronów. Ale... postępowanie zostało zamknięte. Dlaczego?

Celem konkursu było uzyskanie najlepszej, pod względem architektonicznicznym, funkcjonalnym i użytkowym, koncepcji obiektów małej architektury i elementów informacji wizualnej peronów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Zgodnie z zasadami uczestnik, który wygra miał zostać zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. I tak też się stało. Miejsce pierwsze i nagrodę w wysokości 25 tys. zł otrzymał zespół autorski w składzie: Konrad Basan, Pweł Dadok i Maria Roj (za pracę nr 13 – przyp. red.). Za zdobycie drugiego miejsca wręczono 20 tys. zł, a za trzecie 10 tys. zł. Jednak to tylko część kosztów jakie musiała ponieść WKD przy organizacji tego konkursu.

Ale wszystkie wysiłki poszły na nic, bowiem na stronie WKD pojawiła się informacja o zamknięciu konkursu. Przewoźnik wskazał powód. – Rozbieżność stanowisk pomiędzy stronami uczestniczącymi w negocjacjach dotyczacych postanowień przyszłem umowy w zakresie warunków realizacji zadania – czytamy.

Skontaktowaliśmy się z przewoźnikiem i poprosiliśmy o rozwinięcie tej kwestii. Co dokładnie zaważyło o zamknięciu postępowania? – Warunki udzielenia zamówienia obejmowały nie tylko ogólne postanowienia zapisane w regulaminie konkursu, ale także m.in. szczegółowe uwagi sądu konkursowego, sformułowane podczas prowadzonej procedury oceny każdej ze złożonych prac i przekazane do wiadomości podczas ogłoszenia wyników i dyskusji pokonkursowej (o czym regulamin również stanowił) – powiedział nam Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

W czym tkwił problem, że obydwie strony nie potrafiły znaleźć „wspólnego języka”? – Najistotniejszy problem był związany z możliwością spełnienia oczekiwań i sugestii zgłoszonych względem zwycięskiej pracy podczas dyskusji pokonkursowej przez mieszkańców i pasażerów. Elastyczność potencjalnego wykonawcy w możliwości spełnienia oczekiwań okazała się ograniczona – odpowiada Kulesza.

Spytaliśmy też czy projekt trafi do szuflady i nie będzie już realizowany. Ale przewoźnik uspokaja, że tak się nie stanie. W niedalekiej przyszłości WKD zamierza przygotować dokumentacje projektową dotyczącą właśnie obiektów małej architektury i elementów informacji wizualnej. – Postępowanie zostało zakończone i projekt nie będzie realizowany w oparciu o zwycięską pracę. Nie rezygnujemy jednak z realizacji przedsięwzięcia związanego z modernizacją elementów małej architektury przystankowej WKD i jej najbliższego otoczenia. W najbliższym czasie zamierzamy podjąć przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej sporządzenia projektu architektonicznego obiektów małej architektury oraz elementów informacji wizualnej dla peronów WKD, które będzie realizowane na podstawie dostępnych i uzgodnionych procedur przewidzianych w Prawie Zamówień Publicznych – wyjaśnia rzecznik WKD.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.