WKD przybyło pasażerów. Są wyniki przewozowe spółki

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa opublikowała wyniki przewozowe za 2017 r. W tym czasie z podróży kolejką skorzystało ponad 7 mln 748 tys. osób. To duży wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.

Lepszym wynikiem „wukadka” mogła pochwalić się tylko w 2014 r., kiedy zbliżono się do wyniku na poziomie 8 mln pasażerów. – Warszawska Kolej Dojazdowa w 2017r. Przewiozła 7 748 508 pasażerów, czyli o 12,51 proc. więcej niż w 2016r. W ten sposób spółka odnotowała jeden z lepszych wyników przewozowych na przestrzeni kilku kolejnych lat – informuje WKD.

Pierwsza połowa ubiegłego roku nie zwiastowała jeszcze tak dobrego rezultatu. – W miesiącach styczeń-kwiecień 2017 r. spółka odnotowała spadek liczby przewiezionych pasażerów w stosunku do okresu analogicznego w 2016 r. Prawdopodobną przyczyną powyższej tendencji spadkowej było skorzystanie części dotychczasowych pasażerów WKD z podróży środkami transportu publicznego innych przewoźników działającymi na tym samym obszarze, którzy zaoferowali wówczas większą częstotliwość przejazdów – zaznacza przewoźnik.

Znacznie lepsze wyniki przyniosły kolejne miesiące. – Już od maja 2017 roku spółka zaczęła odnotowywać wzrost liczby przewiezionych pasażerów w stosunku do 2016 r. Było to efektem wysokiej punktualności i niezawodności kursowania pociągów WKD – czytamy w komunikacie „wukadki”.

Od września 2017 roku wzrost pasażerów na linii WKD związany był dodatkowo z prowadzonym przez PKP PLK remontem infrastruktury kolejowej na linii 447, podczas którego część pasażerów korzystających standardowo z przejazdów na linii, przesiadło się do pociągów WKD.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.