WKD powoli wraca do normalnego kursowania

Kolej

Zakończył się kolejny etap modernizacji na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Od niedzieli kolejki jeżdżą według normalnego rozkładu. Wyjątkiem są kursy do Milanówka.

Gotowy jest już odcinek między stacjami w Komorowie i Podkowie Leśnej, co pozwala na przywrócenie siatki połączeń sprzed remontu.  – Od 16 pażdziernika od godz. 4.00 zostaje przywrócony zwykły rozkład jazdy pociągów na linii WKD obowiązujący przed rozpoczęciem robót, z wyjątkiem połączeń do Milanówka, które zostają skrócone do stacji „Podkowa Leśna Główna” do dnia 31 października włącznie. Kursy w pozostałych relacjach pomiędzy Warszawą, Komorowem, Podkową Leśną oraz Grodziskiem Mazowieckim będą realizowane według zwykłego rozkładu jazdy, bez jakichkolwiek przesiadek – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Dłużej na powrót do normalności muszą poczekać podróżni udający się do Milanówka. – W okresie od 16 do 31 października włącznie w dalszym ciągu zamknięty będzie tor nr 1M linii kolejowej nr 48 do Milanówka na odcinku Podkowa Leśna Główna-Milanówek Grudów. Pomiędzy Milanówkiem i Podkową Leśną Główną zostaje uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Podróżni udający się do/z Milanówka przesiadają się na stacji Podkowa Leśna Główna do specjalnie oznaczonych autobusów komunikacji zastępczej, których przystanek znajduje się na ul. Lotniczej (za postojm TAXI). Autobusy kursują w relacji Podkowa Leśna Główna-Podkowa Leśna Zachodnia (przez skrzyzowanie ul. Słowiczej i Zachodniej)-Milanówek Grudów (postój w zatoce przy ul. Grudowskiej przed skrzyżowaniem z ul. Królewską) – wyjaśnia Kulesza.

Autobusy odjeżdżają z częstotliwością co 60 miut. Dokładny rozkład jazdy dostępny jest tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.