WKD deklasuje konkurencję

Kolej

Pod względem punktualności Warszawska Kolej Dojazdowa nie ma sobie równych. Zarówno w pierwszym, drugim, jak i trzecim kwartale tego roku przewoźnik osiągnął najwyższe wyniki, bliskie 100 proc.

Urząd Transportu Kolejowego właśnie opublikował punktualność kolejowych przewozów pasażerskich w trzecim kwartale 2017 r. Według statystyk średni czas opóźnień pociągów na stacji końcowej wyniósł 9 minut 47 sekund. W tym okresie odwołano też blisko 2,5 tys. pociągów.

Zajrzeliśmy do zestawienia punktualności przejazdów i sprawdziliśmy, jakie wyniki osiągnęli przewoźnicy z naszego regionu. Niekwestionowanym zwycięzcą okazała się WKD. To najbardziej punktualny przewoźnik w całej Polsce. W pierwszym kwartale „wukadka” osiągnęła 99,61 proc. w drugim 99,52 proc., natomiast w trzecim 99,41 proc.

Dobrze wypada też Szybka Kolej Miejska, u której wynik kształtują się w następujący sposób: I kwartał – 94,23 proc., II kwartał – 94,68 proc., III kwartał – 94,49 proc. Najgorzej wypadają w tym zestawieniu Koleje Mazowieckie (choć za nimi znajdziemy jeszcze PKP Intercity, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie). Wyniki KM kształtują się tak: 92,38 proc., 92,88 proc., 91,53 proc.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.