WKD analizuje oferty na drugi tor

Kolej

Aby myśleć o uzyskaniu dofinansowania na budowę drugiego toru do Grodziska, WKD musi posiadać studium wykonalności dla projektu. Kolejarze analizują oferty firm, które zgłosiły się w postępowaniu na realizację zadania.

Budowa drugiego toru do Grodziska to melodia przyszłości. Informowaliśmy o tym tu. Nie da się ukryć, że będzie to kolejna poważna inwestycja WKD, do której trzeba się odpowiednio przygotować. Jednym z kluczowych elementów wydaje się studium wykonalności dla budowy drugiego toru na szlaku Podkowa Leśna – Grodzisk Mazowiecki. Dokument jest niezbędny do ubiegania się o współfinansowanie inwestycji. Ponadto, pozwoli to kolejarzom określić najkorzystniejszy wariant budowy.

WKD ogłosiło postępowanie przetargowe, w którym szukało firmy gotowej zająć się przygotowaniem studium. Wpłynęły trzy oferty, ale na wybór wykonawcy trzeba poczekać. – Oferty podlegają badaniu z punktu prawno-formalnego. W przypadku jakichkolwiek braków, wezwiemy firmy do ich uzupełnienia. Następnie dokonamy oceny punktowej dla poszczególnych kryteriów wykonania zadania – przedstawia Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Warto zaznaczyć, że spółka wyznaczyła opracowanie studium w czterech etapach. Pierwszy dotyczy określenia celów projektu, a także możliwych wariantów inwestycyjnych. Kolejny etap to opracowanie analiz szczegółowych, z kolei trzeci dotyczy uzyskania niezbędnych decyzji środowiskowych. Całość zwieńczy przygotowanie dokumentacji dla dalszych etapów realizacji projektu.

Na wykonanie zamówienia WKD przygotowała ponad 1 mln zł. Problem w tym, że dwie z trzech złożonych ofert przekraczają założoną kwotę. Z kolei najtańsza propozycja to niecałe 600 tys. zł. – Cena nie jest jedynym kryterium w tym postępowaniu. Po dokładnej analizie i przyznaniu punktów wybierzemy wykonawcę – mówi Kulesza.

Zakładany termin realizacji zadania to 18 miesięcy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.