Wizyta prezydenta RP w Raszynie

Raszyn

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Uroczystość odbyła się w firmie Walform, która mieści się na terenie gminy Raszyn.

O potrzebie ochrony interesów mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mówiło się od dłuższego czasu. Na taką konieczność zwracali przedstawiciele Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. W końcu inicjatywa trafiła na ścieżkę legislacyjną. – Ona się zmaterializowała w postaci pisemnego wniosku złożonego do mnie jako prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w czasie Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Pałacu Prezydenckim w czerwcu zeszłego roku. Po krótkiej analizie zdecydowałem, że rzeczywiście absolutnie uzasadnione jest to, aby taki prezydencki projekt został w sejmie złożony. Spotkał się on z akceptacją, także ze strony Ministerstwa Rozwoju, za co bardzo dziękuję – mówił podczas wystąpienia Andrzej Duda.

Prezydent zwrócił uwagę, że 99,8 proc. wszystkich przedsiębiorców w Polsce stanowią mikro, małe i średnie firmy. Właśnie w jednej z nich Andrzej Duda złożył podpis pod ustawą. Głowa państwa zjawiła się w firmie Walform mieszczącej się w raszyńskim Rybiu. Z myślą o tego typu podmiotach prezydent podpisał nowelizację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Jak zauważył, dodatkowe obciążenia nie stanowią problemu dla wielkich przedsiębiorstw, ale w przypadku mniejszych mogą rodzić kłopoty. – Stąd decyzja o tym, aby przygotować ten projekt. Nakazuje on w przypadku każdego proponowanego rozwiązania prawnego, które mogłoby wpływać na sferę praw i obowiązków majątkowych przedsiębiorców albo mogłoby wpływać na kwestię praw i obowiązków przedsiębiorców wobec administracji publicznej przeprowadzenie badania skutków jakie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców ta regulacja wywoła i umieszczenie wyniku tego badania w uzasadnieniu ustawy – wyjaśniał prezydent. Zarazem podkreślał, że konieczność dopasowania projektowanych regulacji do specyfiki funkcjonowania małych firm.

Po uroczystym wystąpieniu prezydent Andrzej Duda zapoznał się ze specyfiką działania firmy Walform, która powstała w 1979 roku i zajmuje się wyrabianiem form wtryskowych. Z uwagą obserwował wytwarzane produkty i park maszyn.

W uroczystości wzięli udział: wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, starosta pruszkowski Maksym Gołoś, władze gminy Raszyn z wójtem Andrzej Zarębą na czele oraz radni.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.