Wizualizacja ośrodka Legii w Książenicach

Grodzisk Maz.

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy została przedstawiona animacja 3D ośrodka Legii Warszawa, który ma powstać na pograniczu Urszulina i Książenic. Zobaczcie jak prezentuje się obiekt!

O budowie Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki mówi się od dawna. Półtora roku temu władze klubu i przedstawiciele samorządu podpisali umowę w tej sprawie. Na pograniczy Urszulina i Książenic ma powstać obiekt, którym Legia będzie mogła chwalić się w Europie. Kompleks badawczo-rozwojowy połączony z ośrodkiem treningowo-szkolnym, ogólnodostępna strefa rekreacyjno-sportowa, pełnowymiarowe boisko o sztucznej nawierzchni oraz mały stadion – tak w skrócie ma prezentować się ośrodek mistrza Polski.

Akademia ma służyć kształtowaniu młodych piłkarzy, ale z bazy będą również korzystać zawodnicy pierwszej drużyny. Na budowę ośrodka Legia otrzymała dofinansowanie z ministerstwa sportu w wysokości 15 mln zł. 

Tymczasem podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy zaprezentowano animację 3D przedstawiającą obiekt. Teraz każdy może wybrać się w podróż po akademii i ocenić planowaną inwestycję warszawskiej klubu. Wiadomo jak będzie wyglądał ośrodek, teraz czas na budowę. Akademia ma zostać oddana do użytku na przełomie 2018/2019 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.