Wiosna w Grodzisku, ponad 8 tys. nasadzeń

Grodzisk Maz.

Pogoda jest kapryśna, jednak każdy promień słońca sprawia nam ogromną radość. Wokół nas jest coraz bardziej kolorowo, rozkwitają kolejne rośliny. W Grodzisku Mazowieckim pojawiło się 8,5 tys. nasadzeń.

Na wiosnę Grodzisk rozkwita. Krajobraz miasta wzbogaciło 8,5 tys. wiosennych roślin i warto zaznaczyć, że na tym nie koniec. Zakład Gospodarki Komunalnej planuje kolejne nasadzenia.

Kompozycje kwiatowe powstały w oparciu o projekt sporządzony przez architekta, jednak były udoskonalane przez ZGK. Duży wpływ na kształt opracowania miały propozycje mieszkańców. Pierwsze kroki na drodze do wzbogacenia lokalnego krajobrazu podjęto już jesienią. Wtedy posadzono 30 tys. cebulek tulipanów, które teraz rozkwitają m.in. przy ul. Warszawskiej, Teligi czy al. Mokronoskich. 

Wiosną wykonano kolejny krok i posadzono 8,5 tys. roślin.  Kwiaty pojawiły się m.in. w ścisłym centrum miasta, ale to nie koniec. – Na początku stycznia rozstrzygnęliśmy przetarg na blisko 20 tys. sztuk roślin w kilkudziesięciu gatunkach do tegorocznych nasadzeń, które realizujemy w trzech etapach: wiosennym, letnim i jesiennym. Roślinność dostosowana jest do określonych pór roku pod względem chociażby wytrzymałości na wahania temperatur. Obecnie posadziliśmy m.in. bratki, forsycje, wrzośce, stokrotki i niezapominajki – mówi Andrzej Pleban, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Grodzisku Mazowieckim.

Zatem Grodzisk z czasem zyska kolejne rośliny. W połowie maja planowane są nasadzenia letnie, z kolei na przełomie września i października jesienne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.