Wioślarskie zmagania w Raszynie

Raszyn

Okazuje się, że woda nie jest niezbędna do przeprowadzenia zawodów wioślarskich. Już 26 października będzie się można o tym przekonać w Raszynie. W gimnazjum nr 1 odbędzie się rywalizacja w mistrzostwach na ergometrze wioślarskim.

Uczestnicy wygodnie zasiądą i przez dwie minuty będą płynąć. Liczyć będą się siła, dynamika oraz wytrzymałość, które przełożą się na pokonany dystans. Szykuje się ciekawa atrakcja podczas pochmurnej jesieni. – Obecnie na dworze nie ma możliwości, żeby przeprowadzić jakąś imprezę. Mistrzostwa Raszyna na ergometrze wioślarskim to dobre rozwiązanie. Dawno przymierzałam się do organizacji tych zawodów – mówi Katarzyna Klimaszewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie.

To będzie pierwsza edycja imprezy, która zostanie przeprowadzona w sali lustrzanej gimnazjum nr 1 w Raszynie. – Widziałam podobne zawody w Warszawie. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Chcemy zobaczyć, czy u nas zawody na ergometrze wioślarskim zdadzą egzamin. Na początek przyjęliśmy formułę zamkniętą, w której wezmą udział uczniowie klas 6 szkół podstawowych z terenu gminy oraz gimnazjaliści. Dla uczestników przygotujemy sześć ergometrów – przedstawia Klimaszewska.

Impreza skierowana jest do młodzieży, ale akces do uczestnictwa zgłaszają także starsi. – Dzwoniły osoby, które pytały jak mogą się zapisać. Informowaliśmy, że to program pilotażowy i udział w nim biorą uczniowie szkół. Na pewno kolejna edycja będzie już otwarta – zapewnia dyrektor GOS-u.

Początek zmagań w mistrzostwach Raszyna na ergometrze wioślarskim 26 października o godz. 10.00.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.