Winogronowa zyska nawierzchnię, Błońska kanalizację

Pruszków

W Pruszkowie ogłoszono dwa przetargi: pierwszy dotyczy przebudowy nawierzchni ul. Winogronowej, drugi zaś budowy kanalizacji w ul. Błońskiej.

Pod koniec ubiegłego roku pruszkowskie ulice: Jaśminowa, Morelowa i Porzeczkowa przeszły gruntowny remont. Na piaszczystych i nierównych drogach pojawiły się nawierzchnie z kostki betonowej. Ponadto wykonano chodniki, tzw. wyniesione skrzyżowania i odwodnienie. Przebudowa ul. Winogronowej to nic innego jak kontynuacja zmian w tym rejonie Pruszkowa.

Na przebudowę Winogronowej ogłoszono przetarg, wykonawca, który w nim zwycięży będzie musiał wykonać szereg prac aby zmienić oblicze tej ulicy. Droga do nowej nawierzchni będzie wyglądała następująco. Roboty rozpoczną się od wymiany warstwy ziemi i wykonania nasypów. Następnie położone zostanie odpowiednie kruszywo i krawężniki. Na sam koniec wykonawca ułoży nawierzchnię z kostki betonowej.

Ul. Błońska prowadzi od torów kolejowych do ul. Promyka i łączy się ze wspomnianymi wcześniej drogami. Tutaj włodarze zaplanowali budowę kanalizacji deszczowej. Powstaną kanały deszczowe, studnie rewizyjne i inne elementy odwodnienia. Dzięki tej inwestycji, wody deszczowej nie powinny już więcej zalegać tworząc niebezpieczne kałuże.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.