Windy na dworcach znów nie działają…

Grodzisk Maz.

Mieszkańcy zarówno Pruszkowa jak i Grodziska Mazowieckiego zgodnie twierdzą, że windy na dworcach PKP w ich miastach mogłyby w ogóle nie istnieć. Dlaczego? Bo mimo, że są to zazwyczaj nie działają.

Na obydwu dworcach windy nie działają praktycznie od połowy marca. Spółka PKP PLK, która odpowiedzialna jest m.in. za wspomniane urządzenia od tamtej pory przeprowadza ich „skrupulatny przegląd”. Chodzi o to, aby wyeliminować usterki, które mogłyby pojawić się przyszłości – przynajmniej tak tłumaczą kolejarze.

Po przeprowadzeniu potrzebnych napraw windy miały zostać uruchomione 25 marca. Jednak do tej pory dźwigi są nieczynne. Postanowiliśmy sprawdzić w czym leży problem. – Wykonawca usuwa usterki, które zostały zdiagnozowane w windach przez techników Polskich Linii Kolejowych. PLK przejmują kolejne obiekty od wykonawców po zakończeniu prac modernizacyjnych na całej linii i zapisy umów mówią o tym, że każdy z przekazywanych przez wykonawcę obiektów, w tym w Grodzisku i Pruszkowie, musi być całkowicie wolny od wad i gotowy do eksploatacji – mówi Łukasz Kwasiborski z wydziału prasowego PKP PLK.

Pojawiły się kolejne zapewnienia co do ponownego uruchomienia wind. – Zobowiązaliśmy wykonawcę do natychmiastowej naprawy usterek, a ten zadeklarował, że windy zostaną uruchomione do końca tego tygodnia – dodaje Kwasiborski.

Czy tym razem windy naprawdę zaczną działać? Przekonamy się wkrótce…

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.