Willa Niespodzianka wypięknieje

Grodzisk Maz.

Władze Grodziska Mazowieckiego ogłosiły przetarg na remont zabytkowej Willi Niespodzianka. Wykonawcę prac poznamy najprawdopodobniej na początku listopada.

Willa Niespodzianka to prawdziwa perła na mapie Grodziska Mazowieckiego. Budynek powstał w 1903 r. i pełnił funkcję domu letniskowego. Willę zaprojektowano w stylu eklektycznym z detalem secesyjnym. W 1932 r rodzina Chmielewskich sprzedała willę Maurycemu Frejdlichowi. Później w budynku przy ul. Kościuszki mieszkała rodzina Wykuszów. Po wojnie w willi znajdowały się mieszkania kwaterunkowe, a przez ostatnie lata budynek stoi pusty.

O tym, że władze gminy chcą uratować zabytkową willę wiadomo było od dawna. W 2014 r. Niespodzianka stała się własnością gminy. Od tamtej pory w budynku rozebrano zniszczone podłogi i schody, wykonano podparcie stropu oraz zabezpieczono dach. Trwają przygotowania do generalnego remontu willi. Władze grodziskiej gminy ogłosiły przetarg na remont willi „Niespodzianka” wraz z jej rozbudową i zmianą funkcji na cele administracyjne i kulturalne. – Chcielibyśmy ruszyć z pracami jeszcze w tym roku – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Wykonawcę prac poznamy najprawdopodobniej już na początku listopada. Zgodnie z harmonogramem zakończenie robót budowlanych zaplanowane jest na koniec listopada 2017 r. Do 20 grudnia 2017 budynek ma uzyskać wszystkie odbiory. Huczne otwarcie planowane jest na na przełom 2017 i 2018 r, a dokładnie na noc sylwestrową. – Remont willi nie jest zbyt skomplikowany. Obiekt ma być gotowy na 31 grudnia 2017 r. Chcemy w Sylwestra zrobić huczne otwarcie. Z uwagi na to, że w Niespodziance będzie sala ślubów w noc sylwestrową jako burmistrz udzielę ślubu,a wszyscy zebrani odśpiewają młodej parze „Sto lat” – podkreśla Benedykciński.

Przebudowa Niespodzianki pochłonie około 2 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.