Wigilijny klimat na ulicach Milanówka

Milanówek

Milanowianie mają okazję do wspólnego świętowania. Dziś o godz. 9.00 rozpocznie się Uliczna Wigilia. Jak przyznają władze miasta-ogrodu atrakcji nie zabraknie.

Uliczna Wigilia opanowała ul. Warszawką. Droga jest całkowicie wyłączona z ruchu kołowego. Zamiast samochodów na mieszkańców czekają liczne kramy, stoiska oraz choinki, a wokół rozbrzmiewają kolędy. Warszawska zmieniła się w ten sposób w deptak. Od godz. 9.00 do godz. 15.00 na kiermaszu rękodzieła goście będą mogli kupować świąteczne ozdoby, wyszywane poduszki, ręcznie zdobione pudełeczka i wiele innych. Może wśród tak wielu ciekawych i niespotykanych przedmiotów uda się znaleźć prezent?

W samo południe rozpocznie się wystawa szopek bożonarodzeniowych. Nie zabraknie też św. Mikołaja i zabaw dla dzieci. W tym samym czasie będzie można obejrzeć występy świąteczne uczniów z milanowskich przedszkoli i szkół. Natomiast na godz. 14.30 zaplanowano… pokaz mody.

Po szale zakupów przyjdzie czas na wyciszenie o godz. 15.00 rozpocznie się wspólne biesiadowanie pod rozstawionym na tę okazję namiotem. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji. W planach jest również koncert Capella Milanoviensis, gawęda świąteczna profesora Wojciecha Burszty, koncert standardów bożonarodzeniowych T-Band oraz występ T-Art. Wspólne świętowanie zakończy wieczór z poezją świąteczną w Przystanku Café oraz świąteczny film animowany dla dzieci w Lamour Maison.

Jeśli chcecie dotrzeć na milanowską wigilię samochodem warto zapoznać się ze zamianami organizacji ruchu wokół ul. Warszawskiej. Praktycznie przez całą sobotę z ruchu zostaną wyłączone ulice: ul. Warszawska (od ul. Piłsudskiego do ul. Grudowskiej), ul. Przeskok, ul. Krzywa i ul. Leśna. Milanowski magistrat proponuje, aby kierowcy poruszali się wyznaczonym objazdem, który został wyznaczony ulicami Piłsudskiego, Prostą i Grudowską.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.