Wigilia nie tylko w domu

Region

Wspólne świętowanie Bożego Narodzenia to nie tylko spotkania w domach i nie tylko z najbliższą rodziną. Gdzie odbędą się otwarte Wigilie dla mieszkańców?

Uliczna Wigilia odbędzie się w Milanówku. Świąteczny klimat w sobotę 19 grudnia opanuje ulicę Warszawską, która tego dnia zostanie zamknięta dla ruchu samochodów. W ich miejsce pojawią się kramy i stoiska, choinki, a zamiast szumu silników usłyszymy kolędy. W godz. 9-15 zaplanowano świąteczny kiermasz rękodzieła, a o 15 rozpocznie się wspólne biesiadowanie pod rozstawionym na tę okazję namiotem.

Nie zabraknie dodatkowych atrakcji. W planach koncert Capella Milanoviensis, wystawa szopek bożonarodzeniowych, jasełka w wykonaniu uczniów milanowskich szkół, występ T-Art, koncert standardów bożonarodzeniowych T-Band, gawęda świąteczna profesora Wojciecha Burszty oraz zabawy animacyjne dla dzieci. „Świąteczna Warszawska” to połączenie wszystkich Wigilii organizowanych do tej pory w mieście w szkołach i na halach sportowych. W jej organizację włączyły się fundacje, Ośrodek Pomocy Społecznej, lokalni przedsiębiorcy, a nawet policja i straż miejska.

Wigilia organizowana jest także przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Mazowieckim. Spotkanie z okazji świąt Bożego Narodzenia odbędzie się w tym roku po raz piętnasty. Rozpocznie się 23 grudnia o godz. 10 w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku (ul Żwirki i Wigury 3). Przyjść może każdy, nie tylko podopieczni OPS. Nie zabraknie poczęstunku, kolęd i uroczystej atmosfery. Co roku w świątecznym spotkaniu uczestniczy ponad sto osób.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.