Wiemy więcej o zabójstwie w Piastowie

Piastów

Prokuratura potwierdza, że dramatyczne zdarzenie, do którego doszło 21 marca w Piastowie to zabójstwo. Sprawa ma kilka wątków. Szczegóły w tekście.

Z prośbą o wyjaśnienia w tej sprawie zwróciliśmy do warszawskiej prokuratury. Co wydarzyło się w mieszkaniu pokrzywdzonego? – Pokrzywdzony Marcin G. i podejrzany Janusz K. się znali. W dniu zabójstwa podejrzany przebywał u pokrzywdzonego w mieszkaniu. Najprawdopodobniej spożywali alkohol. Doszło pomiędzy nimi do nieporozumienia w przebiegu którego podejrzany zadał pokrzywdzonemu kilka uderzeń w głowę tępokrawędzistym narzędziem, powodując rozległe obrażenia głowy – mówi Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Następnie Janusz K. autem pokrzywdzonego oddalił się z miejsca dokonania zabójstwa. – Ze wstępnej opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej wynika, iż przyczyną śmierci pokrzywdzonego były rozległe obrażenia głowy zadane narzędziem tępokrawędzistym – podkreśla rzecznik Łapczyński.

Podejrzanemu Januszowi K.  ur. 1991 r. prokurator przedstawił cztery zarzuty:
1. dokonania w dniu 18 marca 2018 r. zabójstwa pokrzywdzonego poprzez spowodowanie rozległych obrażeń głowy narzędziem tępokrawędzistym, a także obrażeń innych części ciała m.in. klatki piersiowej tj. czynu z art. 148 § 1 kk

2. kradzieży z włamaniem pojazdu pokrzywdzonego – Opel Vectra – podejrzany zabrał z mieszkania kluczyki od pojazdu i się nim oddalił

3. kradzieży z mieszkania przedmiotów należących do pokrzywdzonego (zabrał je z mieszkania po dokonaniu zabójstwa) m.in. narzędzi, wiatrówki

4. podżegania w dniu 20.03.2018 r. Rafała J. do podrobienia umowy kupna sprzedaży pojazdu marki Opel Vectra należącego do pokrzywdzonego, poprzez nakłonienie go do podpisania się za pokrzywdzonego Marcina G.

Ale to nie koniec całej sprawy… – Rafałowi J. (ur. 1995 r.) prokurator przedstawił zarzuty: podrobienia umowy kupna sprzedaży pojazdu Opel Vectra poprzez podpisanie się za pokrzywdzonego; poplecznictwa tj. udzielenia pomocy Januszowi K w uniknięciu odpowiedzialności karnej, a także nie zawiadomienia organów ścigania o dokonanej zbrodni zabójstwa, w sytuacji gdy posiadał wiedzę, że do takiego przestępstwa doszło – przedstawia Łapczyński.

Ponadto osobie która nabyła pojazd – Jarosławowi N. (ur. 1967 r.)  przedstawiono zarzut paserstwa – nabycia pojazdu pochodzącego z przestępstwa kradzieży  z włamaniem na szkodę Marcina G. tj. czynu z art. 291 kk

Podejrzany o dokonanie zabójstwa Janusz K. (ur. 1991) przyznał się do zabójstwa i złożył wyjaśniania. Wobec podejrzanego prokurator skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sąd dzisiaj powyższy wniosek uwzględnił.

Rafał J. przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśniania. Natomiast Jarosław N. nie przyznał się, złożył wyjaśniania.

Rafał J. to mieszkaniec Piastowa, Janusz K. mieszkaniec Pruszkowa, a Jarosław N. mieszkaniec powiatu wołomińskiego.

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Policji w Pruszkowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.