Wiemy kto obsłuży bezpłatne linie autobusowe

Grodzisk Maz.

Z lekkim poślizgiem, ale się udało. Grodzisk Mazowiecki wybrał przewoźnika, który będzie obsługiwał bezpłatne linie autobusowe BM i BK – to PKS Grodzisk Mazowiecki.

Niebawem w Grodzisku Mazowieckim zaczną działać dwie nowe linie autobusowe. Lina BK ma obsłużyć połączenie miedzy Osiedlem Kopernika a dworcem PKP. Natomiast linia BM będzie kursować na szlaku Dworzec PKP – Adamowizna – Makówka – Dworzec PKP. Obie linie mają kursować w godzinach porannego i popołudniowego szczytu między 6.00 a 8.00 oraz między 16.00 a 19.00. Linia BM ma kursować co 15 minut, a BK co 10 min.

Autobusami obu linii będzie można podróżować bezpłatnie. Według grodziskich włodarzy takie rozwiązanie sprawi, że mieszkańcy do stacji PKP będą dojeżdżać autobusami, a nie własnymi samochodami. Zwłaszcza, że od rozpoczęcia remontu na podmiejskiej linii kolejowej wiele osób z Grodziska i okolic do stacji PKP dociera swoim autem co generuje ogromne problemy z parkowaniem w centrum miasta. 

Poszukiwania przewoźników, którzy mieliby obsłużyć obie linie ruszyły już w lutym, a autobusy na grodziskie drogi miały wyjechać w marcu. Tak się jednak nie stało. Powód? Cena jaką zaproponował PKS Grodzisk Mazowiecki (jedyny oferent) była zbyt wysoka. Przetarg powtórzono i co najważniejsze udało się go rozstrzygnąć. Linie BK i BM obsłuży… PKS Grodzisk Mazowiecki, który zainkasuje za to przeszło 750 tys. zł. 

Kiedy autobusy zaczną kursować po ulicach Grodziska? Najprawdopodobniej na przełomie kwietnia i maja. Mieszkańcy nie powinni się jednak mocno przywiązywać do tych połączeń, bowiem linie mają być obsługiwane tylko do końca roku.

Rozklad obu linii jest dostępny tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.