Wielu mieszkańców nadal bez prądu

Region

Skutki czwartkowej nawałnicy okazały się niezwykle dotkliwe dla mieszkańców Parzniewa, Kań, Otrębus, Milanówka i Grodziska Mazowieckiego. W wielu rejonach nadal nie ma prądu.

PGE Dystrybucja S.A odpowiedzialna za dostawę energii elektrycznej w powiatach m.in. pruszkowskim i grodziskim zapewnia, że ekipy techniczne pracują nad usuwaniem awarii. Kłopot w tym, że liczba usterek jest ogromna. Wiele wskazuje na to, że większość usterek uda się usunąć jeszcze dziś.

Mieszkańcy mają za sobą kolejną dobę bez prądu. – Czy ktoś może wie kiedy Brwinów odzyska prąd? Pogrążeni w ciemnościach. …. dodzwonienie się do pogotowia energetycznego graniczy z cudem odzyskania światła – napisała Agnieszka na naszej facebookowej grupie „Grupa WPR24.pl – Pruszków, Grodzisk i okolice.

Okazuje się, że na przywrócenie dostaw prądu trzeba jeszcze poczekać. – W sytuacji wystąpienia tak rozległych awarii z jakimi mamy do czynienia obecnie, pomimo natychmiastowego podjęcia działań naprawczych, nie ma technicznych możliwości, aby zasilanie przywrócić w tak krótkim czasie, jak to ma miejsce na co dzień w przypadku pojedynczych awarii i uszkodzeń sieci. Precyzyjny czas usunięcia skutków awarii jest bardzo trudny do określenia, przede wszystkim z tego powodu, że uszkodzenia i wyłączenia dotknęły najważniejszych elementów naszych sieci, tj. linii wysokiego napięcia 110 kV oraz linii dystrybucyjnych średnich napięć i zasilanych z nich stacji 15/0,4 kV, które to urządzenia stanowią rdzeń systemu zasilającego odbiorców – informuje PGE Dystrybucja.

– Mimo intensywnej pracy elektromonterów nie da się przyspieszyć procesu usuwania awarii. Najpierw trzeba lokalizować miejsca uszkodzenia linii i zabezpieczać zerwane przewody. Kolejnym etapem jest usunięcie awarii w hierarchicznej kolejności na liniach wysokich napięć, średnich, a następnie niskich napięć, po którym dopiero następuje sukcesywne przywracanie zasilania u indywidualnych odbiorców – dodają energetycy.

Jeszcze wczoraj na terenie obsługiwanym przez warszawski oddział PGE Dystrybucja bez prądu było 36 tys. odbiorców.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.