Wielkie lotnisko jednak pod Grodziskiem?

Region

Powraca pomysł budowy dużego centralnego portu lotniczego między Warszawą a Łodzią. Pod uwagę brane są dwie lokalizacje w naszym regionie. To Baranów (powiat grodziski) i Mszczonów.

O budowie zupełnie nowego lotniska, które mogłoby obsługiwać kilkadziesiąt milionów pasażerów rocznie, mówi się od bardzo dawna. Pomysł raz chowany jest do szuflady, a raz z niej wyciągany. W ostatnich dniach znów pojawiły się informacje, że rząd zamierza tę inwestycję zrealizować. Ostateczna decyzja ma zapaść w ciągu najbliższego miesiąca.

Wśród potencjalnych lokalizacji centralnego portu lotniczego obok Baranowa i Mszczonowa brane były pod uwagę odleglejsze od stolicy Sochaczew i Babsk. Okazuje się jednak, że na korzyść miejsowości naszego regionu przemawia właśnie fakt, że leżą one bliżej Warszawy i są dobrze z nią skomunikowane. Do Baranowa można dojechać autostradą A2, do Mszczonowa drogami krajowymi nr 50 i 8.

Nad opracowaniem dokładnej koncepcji pracuje zespół powołany w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Efekty mają być na bieżąco przekazywane rządowi. Zdecydowanym zwolennikiem budowy centralnego lotniska jest prezes PiS Jarosław Kaczyński. W jego ocenie inwestycja ta powinna być priorytetem. Innego zdania jest część ekspertów, którzy wskazują, że budowa ogromnego portu jest przedsięwzięciem obarczonym dużym ryzykiem.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.