Większe kary za jazdę bez biletu

Region

Nie tylko ceny biletów poszybują w górę. Wzrośnie również wysokość kar za przejazd bez ważnego biletu czy legitymacji. Złapani gapowicze zapłacą nawet 260 zł.

Planowane podwyżki biletów spotkały się z negatywnym odzewem wśród internautów. – To jest ta zachęta, aby nie jeździć własnymi samochodami. Dojazd komunikacją miejską jest, co raz droższy – napisała w swoim komentarzu internautka Agnieszka. – Po tej podwyżce różnica między WKD, a SKM nie będzie już powalająca – podkreśla czytelnik MOP. Nie jest to jedyna zmiana. Wraz z cenami biletów w górę mają poszybować również kary za jazdę na gapę.

Zgodnie z nowym projektem wysokość kary za przejazd bez ważnego biletu będzie 50-krotnością ceny biletu jednorazowego normalnego. Oznacza to, ze po wprowadzeniu zmian gapowicz zapłaci nie 150 zł, a odpowiednio 180 zł po podwyżce w sierpniu. Następnie wysokość kary wzrośnie do 220 zł, a w 2014 wyniesie 260 zł.

Podobnie będzie w przypadku kar dla osób uprawnionych do przejazdu z biletem ulgowym. Za brak dokumentu poświadczającego prawo do zniżki trzeba będzie zapłacić odpowiednio 144, 168 i 208 zł.

Pasażerowie nadal będą mogli zmniejszyć o 40 proc. wysokość kary, jeśli dokonają zapłaty u kontrolera, lub o 30 proc. w przypadku uiszczenia opłaty w ciągu siedmiu dni.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.