Wiecha już na CDK

Pruszków

Budowa Centrum Dziedzictwa Kulturowego wkroczyła w decydując fazę. Bryła obiektu jest już gotowa – ten moment władze miasta postanowiły zaznaczyć na uroczystości zawieszenia wiechy.

Wiecha to pęk kwiatów, traw i gałęzi lub dekoracyjny wieniec zatykany na dachu nowo wybudowanego budynku. Uroczystość jej zawieszenia to tradycja budowlana. Zwyczajowo świętowano  w ten sposób zakończenie ważnego etapu budowy domu, czyli położenie ostatniego elementu konstrukcji dachu. Obecnie, przy realizacji dużych inwestycji, uroczystość jest organizowana po zakończeniu prac związanych z wykonaniem konstrukcji obiektu.

Nie inaczej było w przypadku Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie. Wiechę zawieszono w poniedziałek (21 grudnia). Na uroczystości obecni byli m.in. prezydent Pruszkowa Jan Starzyński, kierownik projektu Katarzyna Wacławek, kierownik finansowy projektu Michał Turek oraz kierownik budowy Marek Mazurek.

Przypomnijmy: budynek Centrum Dziedzictwa Kulturowego ma trzy kondygnacje. Na poziomie -1 i 0 znajdą się miejsca parkingowe. W skład obiektu wejdą: sala widowiskowo-kinowa, w której będą mogły odbywać się koncerty i występy artystów, sale taneczne, pracownie plastyczne, muzyczne, sala do ricocheta, siłownie, pomieszczenia do masażu. Miasto zastanawia się również nad stworzeniem strefy dla lokalnych stowarzyszeń i inkubatora przedsiębiorczości. Swoje siedziby będą tu miały trzy miejskie instytucje: Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk”, Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy” oraz Miejski Zarząd Obiektów Sportowych. Termin zakończenia budowy Centrum Dziedzictwa Kuluturowego przewidziano na jesień 2017 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.