Więcej zieleni w Piastowie

Piastów

Kolejne tereny w Piastowie zyskują nową zieleń. W ostatnich dniach sierpnia władze miasta podpisały umowę na zagospodarowanie terenów zielonych przy kilku głównych ulicach Piastowa.

W ramach projektu „Poprawa jakości środowiska w Mieście Piastowie poprzez rozwój terenów zieleni” na terenie miasta pojawi się prawie 400 nowych drzew i blisko 40 tys. mkw krzewów. Część roślin już pojawiła się na terenie miasta. Jednak pace ie dobiegły jeszcze do końca. – W związku z panującą suszą w sierpniu wstrzymano czasowo sadzenie roślin – informuje piastowski magistrat. – Obecnie na etapie końcowym jest już zagospodarowanie Placu Zgody i Placu Słonecznego. Trwają prace w parkach przy ul. Harcerskiej i ul. Orzeszkowej – dodają. 

To jednak nie koniec. W sierpniu burmistrz podpisał umowy na realizację prac na kolejnych terenach zielonych w mieście. Firma Sorted zajmie się zagospodarowaniem zieleni przyulicznej w rejonie wiaduktu im. gen. Okulickiego, przy al. Tysiąclecia, przy al. Wojska Polskiego, oraz ulic Sowińskiego i Warszawskiej. Całość ma być gotowa do 30 listopada. Wartość tych prac to 3,3 mln zł.

– Parki, skwery, czy zieleń przyuliczna pięknieją i zyskują nowy wygląd. Choć na końcowy efekt trzeba będzie jeszcze chwilę zaczekać, do momentu aż wszystkie nasadzenia zaczną kwitnąć, rosnąć i rozwijać się, to już dziś miło jest spacerować po mieście pośród nowych roślin – podkreślają urzędnicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.